sprawy społeczne transport

Dubaj tworzy Vaccine Logistics Alliance, aby przyspieszyć globalną dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19

01.02.2021 | Emirates

1 lutego 2021 r. – Warszawa, Polska – Zgodnie z dyrektywami wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emira Dubaju, Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, Dubaj stworzył Vaccine Logistics Alliance, aby za pośrednictwem emiratów przyspieszyć dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.

Wspierając COVAX, inicjatywę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i jej działania zmierzające do sprawiedliwej dystrybucji dwóch miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 w 2021 roku, Dubai Vaccines Logistics Alliance łączy doświadczenie i globalny zasięg linii lotniczych Emirates ze światową siatką portów i operacji logistycznych DP World wraz z infrastrukturą lotnisk w Dubaju i International Humanitarian City w celu dystrybucji szczepionek na całym świecie. Skoncentruje się ona w szczególności na rynkach wschodzących, gdzie transport i logistyka leków stanowią wyzwanie, a których populacje mocno ucierpiały w wyniku pandemii.

Sojusz współpracuje w zakresie transportu szczepionek z szerszą grupą interesariuszy, w tym z producentami farmaceutyków, spedytorami, agencjami rządowymi i innymi podmiotami.

Film o sojuszu można znaleźć pod linkiem.

- Obecnie znajdujemy się u progu historycznego momentu związanego z wprowadzaniem szczepionek w celu zwalczania pandemii COVID -19, która zakłóciła życie ludzi na całym świecie. Zjednoczone Emiraty Arabskie są światowym liderem pod względem wprowadzania szczepionki. Zgodnie z wizją Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, Dubai Vaccine Logistics Alliance zrzesza kluczowe organizacje w celu przyspieszenia transportu szczepionek przez Dubaj na cały świat – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Dubai Civil Aviation Authority, prezes Dubai Airports oraz prezes i dyrektor naczelny linii lotniczych Emirates oraz Emirates Group.

- Każdy partner sojuszu przedstawia konkretny zestaw możliwości dla dystrybucji szczepionek, co pozwala nam zbudować rozwiązanie, które wykorzystuje połączone zalety logistyczne i infrastrukturalne Dubaju. Razem jesteśmy w stanie przechowywać duże ilości dawek szczepionek oraz dostarczać i rozprowadzać je w dowolne miejsce na świecie w ciągu 48 godzin – dodał Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

International Humanitarian City, największe na świecie centrum logistyki humanitarnej z siedzibą w Dubaju, będzie kluczowym partnerem Dubai Vaccine Logistics Alliance. Centrum wniesie swoje rozległe doświadczenie dotyczące logistyki humanitarnej materiałów takich jak żywność i leki na rynkach o ograniczonej infrastrukturze. IHC i Emirates SkyCargo współpracowały już przy wielu humanitarnych lotach towarowych, a na początku 2020 r. podpisały protokół ustaleń dotyczący bliższej współpracy w zakresie realizacji takich lotów.

- Pod przewodnictwem Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida International Humanitarian City z siedzibą w Dubaju przekształciło się w największe centrum pomocy humanitarnej na świecie, odgrywając kluczową rolę w pierwszych reakcjach na kryzysy humanitarne. Od początku obecnego globalnego kryzysu IHC ułatwiło dystrybucję ponad 80% globalnej pomocy medycznej WHO w walce z COVID-19 – podkreśla Jego Wysokość Mohammed Ibrahim Al Shaibani, Przewodniczący Najwyższego Komitetu Nadzoru International Humanitarian City.

- Dubaj zapewni kontynuację tej walki, a Vaccine Logistics Alliance będzie transportować pilnie potrzebne szczepionki i środki medyczne do najbardziej potrzebujących społeczności na całym świecie. Ciąży na nas odpowiedzialność by zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zakończyć tę pandemię – dodaje Jego Wysokość Mohammed Ibrahim Al Shaibani.

DP World, lider globalnych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw z portami, terminalami i operacjami logistycznymi na każdym kontynencie, dołącza do inicjatywy Dubaju, mającej na celu transport, przechowywanie i dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19. Operacje logistyczne DP World ułatwią pozyskiwanie szczepionek z zakładów produkcyjnych m.in. w Europie, USA i Indiach i dostarczenie ich na lotniska, porty morskie i suche porty w celu dalszego transportu. Globalna, zgodna z GDP sieć magazynów i centrów dystrybucji DP World będzie wykorzystywana do składowania szczepionek wrażliwych na czas i temperaturę przechowywania, które trafią następnie do szpitali i klinik. DP World wdroży swoją technologię śledzenia, taką jak Cargoes Flow, w celu dostarczania w czasie rzeczywistym informacji o lokalizacji przesyłek oraz ciągłego monitorowania ich temperatury. Porty i terminale DP World, w tym Jebel Ali w Dubaju, który jest jednym z największych na świecie, będą wykorzystywane do wysyłania, przechowywania i dystrybucji wyrobów medycznych, takich jak strzykawki i chusteczki.

- Ludzkość pokona koronawirusa tylko wtedy, gdy szczepionki będą dostępne wszędzie. Pozycja Dubaju jako globalnego centrum oznacza, że ​​mamy obowiązek połączyć naszą infrastrukturę i możliwości dla tego wspólnego celu. DP World utrzymywał przepływ wymiany handlowej podczas pandemii, zapewniając krajom dostęp do niezbędnych dostaw. Jesteśmy dumni, że wykorzystujemy nasze porty, terminale i inteligentne operacje logistyczne do dystrybucji szczepionek i urządzeń medycznych, aby przyczynić się do walki z pandemią – powiedział Sułtan Ahmed bin Sulayem, prezes i dyrektor generalny grupy DP World.

DP World i UNICEF ogłosiły również szeroko zakrojone partnerstwo w celu wsparcia globalnej dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 i innych materiałów potrzebnych do szczepień w krajach o niskim i średnim dochodzie. Nowe partnerstwo o wartości wielu milionów dolarów jest jak dotąd największym wsparciem UNICEF w pozyskiwaniu i dostarczaniu 2 miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 i dodatkowych zapasów szczepionek w imieniu Ośrodka COVAX.

Emirates SkyCargo to światowy lider w transporcie lotniczym leków wrażliwych na temperaturę, w tym szczepionek. Przewoźnik lotniczy ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie środków farmaceutycznych na całym świecie i rozwinął rozbudowaną infrastrukturę oraz możliwości bezpiecznego i szybkiego transportu leków wrażliwych na temperaturę.

- Emirates SkyCargo zajęły pozycję światowego lidera podczas pandemii COVID-19 w zakresie dystrybucji materiałów medycznych i środków ochrony indywidualnej. Niedawno uruchomiliśmy największe na świecie centrum lotnicze zajmujące się przechowywaniem i globalną dystrybucją szczepionek COVID-19 w Dubai South. Dzięki naszej nowoczesnej flocie samolotów szerokokadłubowych, naszej globalnej siatce docierającej do ponad 135 miast na sześciu kontynentach, w tym do głównych ośrodków farmaceutycznych, oraz naszemu doświadczeniu w obsłudze przesyłek farmaceutycznych, jesteśmy dobrze przygotowani do współpracy z naszymi partnerami z Dubai Vaccine Logistics Alliance. Chcemy być pewni, że szczepionki docierają do każdego zakątka świata, zwłaszcza do miast na rynkach wschodzących – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates ds. Cargo.

Emirates SkyCargo mają ponad 15 000 metrów kwadratowych chłodnej przestrzeni dla farmaceutyków w swoich terminalach w Dubaju i duże doświadczenie w logistyce szczepionek przeciwko COVID-19, linie transportowały pierwsze szczepionki już w grudniu.

Dubai Airports, operator lotnisk Dubai International (DXB) i Dubai World Central (DWC), będzie wspierać wysiłki nowo utworzonego Dubai Vaccine Logistics Alliance, udostępniając dodatkową przestrzeń w specjalnych obiektach w Dubai International (DXB). Zmienione obiekty ładunkowe będą służyć jako miejsce do przechowywania szczepionek przeciwko COVID-19, które będą transportowane przez połączone operacje w DXB i DWC. Dzięki ścisłej współpracy z Emirates SkyCargo i Dubai Health Authority, porty lotnicze w Dubaju zapewnią dodatkowe możliwości do przechowywania szczepionek wedle rygorystycznych wytycznych i regulacji dotyczących transportu. Wszystkie procesy zostaną usprawnione dzięki udziałowi interesariuszy i partnerów biznesowych.

- Centralne położenie Dubaju oznacza, że ​​jest on łatwo dostępny dla prawie 80% światowej populacji w ciągu zaledwie czterech godzin. Czyni to decyzję o połączeniu sił i budowie wiodącego na świecie centrum dystrybucji bardzo strategiczną. W nadchodzących miesiącach niewątpliwie nastąpi znaczny wzrost popytu na wydajną, bezpieczną i niezawodną globalną dystrybucję dużych ilości szczepionek przeciwko COVID-19. Chcemy być gotowi, by odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Ten sojusz jest doskonale zaplanowany w czasie i nie tylko będzie wspierać globalne potrzeby, ale także przyszłość podróżowania – podsumowuje prezes Dubai Airports, Paul Griffiths.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii sprawy społeczne