praca

Poczta Polska z certyfikatem HR Najwyższej Jakości

14.01.2021 | Poczta Polska

Już po raz kolejny Poczta Polska została wyróżniona certyfikatem przyznawanym, przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, firmom o najwyższych standardach w obszarze kapitału ludzkiego. 

Certyfikatem premiowane są działania HR-owe firm w różnych obszarach: rozwoju pracowników, rekrutacji, systemu motywacyjnego oraz wynagradzania, komunikacji wewnętrznej, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), czy budowania marki pracodawcy (employer branding). 

 Nagroda, jaką otrzymaliśmy to dla Spółki ogromne wyróżnienie i wielkie wyzwanie. Cieszymy się, że docenia nas branża HR, ale zależy nam przede wszystkim na dobrej ocenie naszej pracy przez Pocztowców. Cały czas będziemy dbać o to, aby działania prowadzone przez nas były na jak najwyższym poziomie – powiedział Marek Makuch, dyrektor zarządzający Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

Poczta Polska jest rzetelnym i wiarygodnym pracodawcą stosującym rozwiązania w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim na najwyższym poziomie, co potwierdza po raz kolejny otrzymany Certyfikat. Przyznanie nagrody HR Najwyższej Jakości umacnia wizerunek Poczty wśród pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy. 

Wyróżnienie HR Najwyższej Jakości za rok 2020 największy pracodawca otrzymał za autorski projekt rozwojowy – Akademia Rekrutacji i Employer Brandingu. Poczta prowadzi rocznie kilkanaście tysięcy rekrutacji, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Rekruterzy mają obowiązek przeprowadzać je nie tylko rzetelnie, sprawnie i profesjonalnie, ale też zgodnie z wewnętrzną polityką rekrutacji Spółki oraz przyjętym modelem kompetencyjnym.  Istotna też jest skuteczność,  bo tylko w piku świątecznym zatrudnia się w krótkim czasie ok. 2 tys. dodatkowych pracowników. 

Akademia jest projektem w pełni autorskim, przygotowanym i prowadzonym w całości przez trenerów wewnętrznych Poczty, którzy są doświadczonymi praktykami w obszarze HR. Program składa się z 8 szkoleń, łącznie 16 dni szkoleniowych, obejmujących zagadnienia opowiadające potrzebom uczestników projektu. Specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne są wsparciem dla rekruterów już po zakończeniu szkoleń, w ich codziennej pracy. 

Akademia powstała z myślą o osobach, które zajmują się zawodowo rekrutacją, a szczególnie rozpoczynających pracę zawodową w obszarze HR, wracających do pracy po przerwie związanej z rodzicielstwem, ale też doświadczonych rekruterów, którzy pragną odświeżyć i zaktualizować swoją wiedzę o nowe trendy, w tym Employer Branding. Szkolenia w ramach AR są rozłożone w czasie, tak aby uczestnicy pomiędzy poszczególnymi modułami mieli czas na wdrożenie nowych umiejętności w codziennej pracy.  

Dotychczas w dwóch edycjach Akademii przeszkolono 80 rekrtuterów, którzy jako absolwenci prowadzą samodzielnie kampanie rekrutacyjne oraz uczestniczą w projektach organizowanych centralnie. Kolejna edycja Akademii będzie odbywać się w formule e-learningu. 

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Bank Pocztowy, Poczta Polska
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

tel: 22 328 74 71

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii praca