turystyka/wypoczynek

Nowy Aribus A380 linii Emirates z klasą ekonomiczną premium kursuje na trasie do Londynu

04.01.2021 | Emirates

4 stycznia 2021 r. – Warszawa, Polska – Najnowszy flagowy samolot Emirates A380 z luksusowymi udogodnieniami we wszystkich kabinach i z nowymi miejscami w klasie ekonomicznej premium będzie kursował na londyńskie lotnisko Heathrow.

Od 4 stycznia pasażerowie Emirates podróżujący między Dubajem a londyńskim Heathrow mogą doświadczyć lotu najnowszym A380. Loty EK003 i EK004 będą startowały z Dubaju codziennie o 14:30, lądując o 18:20 na londyńskim Heathrow. Lot powrotny odlatuje z Londynu o godzinie 20:20 i dociera do Dubaju następnego dnia, o godzinie 07:20 czasu lokalnego.

W zeszłym tygodniu linie Emirates zaprezentowały swój najnowszy Airbus A380 z nowymi miejscami w klasie ekonomicznej premium z dużym rozstawem siedzeń do ok 100 cm. Są one podobne do tych w klasie ekonomicznej najnowszego samolotu Boeing 777-300ER.  Ulepszenia w popularnym A380 obejmują też klasy pierwszą i biznes i są to shower spa i pokładowy salon oraz nowe kolory i wyposażenie we wszystkich kabinach.

Dopóki liczba miejsc w klasie ekonomicznej premium będzie ograniczona, przewoźnik zamierza oferować te miejsca jako bezpłatne podwyższenie klasy dla klientów. Wszystkie inne kabiny Emirates, klas pierwszej, biznes i ekonomicznej można rezerwować na emirates.com lub w biurach podróży.

Linie lotnicze bezpiecznie i stopniowo przywracały sieć połączeń w ciągu ostatnich miesięcy, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno na pokładzie, jak i na ziemi dzięki kompleksowym środkom na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa swoich klientów i pracowników.

Obecnie linie Emirates obsługują londyńskie lotnisko Heathrow 5 lotami dziennie, z czego 4 realizowane są przez Airbusa A380. Przewoźnik obsługuje również 10 lotów tygodniowo do Manchesteru oraz codzienne loty do Birmingham i Glasgow.

Emirates latają do 99 miast na całym świecie, oferując podróżnym wygodny dostęp do Dubaju i do popularnych miejsc w Afryce, obu Amerykach, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Dubaj jest otwarty dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż i zabytków po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Jest też jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat wymagań dot. wstępu dla zagranicznych gości odwiedzających Dubaj można znaleźć na stronie: www.emirates.com/flytoDubai.

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 30 czerwca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty podróży, przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Więcej informacji znajduje się tutaj

Pewna podróż: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot dzięki pierwszemu w branży ubezpieczeniu od wielu ryzyk i ochronie przed COVID-19. Będą mu bezpłatnie podlegać podróżni, którzy kupili bilety od 1 grudnia 2020 r. Oferta Emirates obejmuje także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas podróży, związanych z uprawianiem sportów zimowych, na wypadek utraty rzeczy osobistych czy zakłóceń podróży spowodowanych nieoczekiwanym zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się czy związanych z zamknięciem przestrzeni powietrznej. Więcej informacji znajduje się pod linkiem.

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety.

 

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii turystyka/wypoczynek