polityka media/marketing/reklama
e-Wprost nr 33 (48): Podziemie gastronomiczne, polski Leon Zawodowiec. Kwaśniewski o pokerze, pilatesie i świątecznych trunkach. Olechowski o Tusku i Kaczyńskim. Nowicki o samotności. Prof. Gut o nowej mutacji COVID-19.
To pierwszy raz, kiedy „Wprost” ukazuje się akurat w Boże Narodzenie. Zwykle, jak zresztą robi to większość tygodników, sprawę świąt załatwiało się podwójnym numerem wypuszczanym na tydzień przed wigilią. Ale w tym szalonym roku, który na szczęście już się kończy, dzieje się dużo i dzieje się szybko. Dlatego mimo przerw i świąt ukazujemy się tydzień w tydzień. Również dzisiaj, 25 grudnia.
Oprócz tego numeru do pobrania jest również dodatkowe wydanie z najlepszymi felietonami „Wprost” z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wśród autorów: Skiba, Nałęcz, Hołownia, Jastrun, Rybińska, Środa, Król, Żulczyk i wielu innych.
Co w bożonarodzeniowym wydaniu „Wprost”?
„Piątka od zwierząt, czyli zagrody mają głos”. Wigilia Bożego Narodzenia to ponoć jedyny dzień w roku, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem i zwierzają się z tego, co im w duszach gra. Co powiedziałyby politykom, gdyby miały głos? O tym pisze Dariusz Grzędziński.
„Tylko młodzi gwarantują rozwój”. Rok 2021 będzie trudny. Ale żeby go przetrwać i utrzymać się przy władzy, trzeba być bardzo otwartym, analitycznym i elastycznym – radzi były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską-Szczepańską.
„Alfabet polityczny”. Aż do świąt Bożego Narodzenia mieliśmy politycznie gorący okres. Choć zdominowała go pandemia, to obfitował w wiele kluczowych zdarzeń. Nasz polityczny alfabet ostatnich 12 miesięcy przypomina, co mamy za sobą. Materiał Joanny Miziołek.
„Opozycja nie ma wizji Polski po PiS”. PO to partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS. Mam bardzo złe zdanie o dzisiejszych politykach. Działają w polityce dla zarobku, dla kariery, a nie dla idei i potrzeby dokonania zmian – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej-Szczepańskiej Andrzej Olechowski, kiedyś, obok Tuska i Płażyńskiego, jeden z trzech tenorów PO.
„W objęciach dyktatora”. Jak pielęgnować nadzieję na triumf życia, witalności i normalności, gdy uwagę całego świata przyciąga on, największy - bo o globalnej sile rażenia - dyktator XXI wieku: COVID-19. Komentarz Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Wigilia bez Granic”. Akcja adresowana przede wszystkim do studiujących w Polsce obcokrajowców rozwijała się przez ostatnie lata, ale koronawirus skomplikował jej tegoroczny przebieg. O tym, jak wygląda teraz pisze Aneta Wawrzyńczak.
„Zabawy seksem”. - W seksie najcenniejsza jest ciekawość - twierdzi w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską Joanna Keszka, trenerka kreatywnego seksu i pisarka.
„Świąteczna egzekucja”. Osiemnaście lat temu dziewczynka wyszła żywa z gangsterskiej egzekucji. Uratował ją inny gangster, ale do dziś nie wiadomo, co się z nimi stało. Tekst Janusza Szostaka.
„Podziemie gastronomiczne”. Restauratorzy cierpią od początku pandemii, ale – mimo rządowych zakazów – wypracowali mechanizmy, które pozwalają im przyjmować w lokalach gości – pisze Marcin Dobski.
„Poradnik dla zadłużonych” według Krzysztofa Oppenheima. Tym razem odcinek na wesoło.
„Koniec ideologicznego wegetarianizmu”. Ci, którzy odmawiają sobie steków i kurczaków, bo nie chcą mordować mniejszych braci, prawdopodobnie sięgną po mięso z laboratoriów. Rusza jego produkcja. Materiał Jakuba Mielnika.
„Ludzie są groźniejsi niż zmutowany wirus”. Mutacja nie ma znaczenia ani dla przebiegu epidemii, ani dla skuteczności szczepionek – mówi Katarzynie Pinkosz prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
„Jak chronić zdrowie seniorów”. – Starszych osób nie można pozostawić samych w okresie świąteczno – noworocznym. Wtedy najwięcej osób przechodzi zawał – mówi prof. Filip M. Szymański, kardiolog, w wywiadzie Katarzyny Pinkosz.
„Globalne ocieplenie jest faktem”. – Szkodliwe jest cyniczne zaprzeczanie globalnemu ociepleniu i marginalizowanie ludzkiego wpływu na całe środowisko dla zdobywania głosów wyborców – mówi glacjolog, dr Jakub Małecki, w rozmowie Łukasza Sakowskiego, autora bloga „To tylko teoria”.
„Coraz głupiej naokoło”. – Te role, które były uznane za osiągnięcie, dla mnie często były przegraną. Nie wiedziałem z czego to się bierze, aż po latach zrozumiałem, że dokonałem w życiu złego wyboru – zwierza się Jan Nowicki w wywiadzie Moniki Zamachowskiej.
„Mona Lisa i koleżanki”. Autorów sławnych obrazów znamy, bo to oni weszli do historii wraz ze swoimi nazwiskami. Ich modelki najczęściej są bezimiennie. Wiemy jak wyglądały, ale rzadko wiemy kim były. Tekst Leszka Bugajskiego.
„Petardy”. Felieton Michała Witkowskiego.
Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w każdy piątek od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.