budownictwo/nieruchomości sprawy społeczne

Budowa szpitala tymczasowego w Białymstoku zrealizowana przed terminem

30.11.2020 | Budimex SA

Przed terminem końcowym Budimex zakończył prace montażowe na potrzeby szpitala tymczasowego w Białymstoku na blisko 100 łóżek. 25 listopada został podpisany Protokół Odbioru Końcowego Robót w zakresie adaptacji pomieszczeń budynku Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w celu realizacji działań w zakresie przeciwdziałania COVID-19.

Odbiór był bezusterkowy. Budimex podpisał umowę na realizację przedsięwzięcia z Wojewodą Podlaskim 6 listopada 2020 r. Realizacja zadania polegała na przebudowie i adaptacji pomieszczeń budynku hali sportowej i obejmowała swoim zakresem m.in.:

  • wykonanie na hali sportowej o pow. 970 m2 80 boksów 1-łóżkowych w uzgodnionej technologii ścianek działowych gipsowo-kartonowych, w tym 2 respiratorowych,
  • doprowadzenie do każdego boksu i wydzielonych pomieszczeń hali niezbędnych instalacji m.in. dodatkowej instalacji tlenu medycznego, instalacji przyzywowej oraz systemu monitoringu CCTV,
  • zmiana układu pomieszczeń i przebudowa zaplecza hali sportowej o pow. 430 m2 z podziałem budynku na oddzielne strefy czystą i brudną, wraz z niezbędnymi przeróbkami instalacji elektrycznych, teletechnicznych i wod-kan.

W inwestycję zaangażowanych było kilkanaście firm podwykonawczych i łącznie przez cały okres realizacji ponad 80 pracowników. Prace były prowadzone bez ograniczenia czasowego w systemie zmianowym 7 dni w tygodniu. Finansowanie realizacji przedsięwzięcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Oprócz tego Budimex jest zaangażowany w budowę szpitali tymczasowych w Sopocie (trwają prace) i w Tarnowie (trwa negocjowanie umowy).

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości