sprawy społeczne

Informacja rzecznika prasowego CSK MSWiA w sprawie doniesień medialnych z 28.11 dotyczących Szpitala Narodowego

28.11.2020 | Szpital Narodowy
  • Obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 56. pacjentów. Większość wymaga tlenoterapii oraz leczenia dożylnego. Lekarze oceniają stan większości jako stabilny, czterech pacjentów wymaga intensywnej opieki anestezjologicznej - obecnie są podłączeni pod tzw. opti-flow (wspomaganie oddychania tlenem).
  • Ponownie przypominamy, że szpitale tymczasowe tworzy się w specyficznych warunkach sytuacji ekstremalnej, a z taką niewątpliwie mamy obecnie do czynienia. Rolą tego typu szpitali jest przyjmowanie pacjentów wtedy, gdy wyczerpią się możliwości szpitali tradycyjnych. Dzięki temu szpitale tymczasowe, w pełni doposażone, będą mogły zajmować się najciężej chorymi i tymi, których stan zdrowia gwałtownie się pogarsza. Ponownie apelujemy do szpitali stacjonarnych o kierowanie do Szpitala Narodowego pacjentów w stanie, w którym mogą oni zostać przyjęci do szpitala tymczasowego, tak aby zwalniały się miejsca dla osób w stanach ciężkich. Pacjenci w stanach kwalifikujących się do skierowania do szpitala tymczasowego są przyjmowani w Szpitalu Narodowym na bieżąco. 
  • Zarządzanie liczbą kadry w Szpitalu Narodowym jest elastyczne i dostosowywane na bieżąco do potrzeb. W tym momencie liczba kadry została odpowiednio zwiększona. To najbardziej efektywny sposób zarządzania kadrą. 
  • Nie następuje drenaż personelu medycznego z innych szpitali. Personel, który pochodzi z Warszawy, dyżuruje w Szpitalu Narodowym w ramach dodatkowych godzin, poza normalnym czasem pracy. Każda osoba z personelu medycznego wykorzystuje swoje wolne godziny na pracę w szpitalu tymczasowym.
kontakt dla mediów
Iwona Sołtys
rzecznik prasowy, Szpital Narodowy
Iwona Sołtys

iwona.soltys@cskmswia.pl

tel: +48 22 508 10 68

informacje o firmie

więcej z kategorii sprawy społeczne