środowisko naturalne/ekologia

Nokian Tyres ponownie na listach Dow Jones Sustainability Index w gronie firm wyróżnionych za zrównoważony rozwój

19.11.2020 | Nokian Tyres

Firma Nokian Tyres czwarty rok z rzędu została ujęta na liście DJSI World wśród przedsiębiorstw wyróżnionych przez Dow Jones za zrównoważony rozwój. Trafiła także na listę DJSI Europe, na której obowiązują jeszcze bardziej rygorystyczne kryteria.

Oznacza to, że Nokian Tyres należy do firm mających największe osiągnięcia pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie. Firma uzyskała pełne 100 punktów w kategoriach: zarządzanie jakością i wycofywaniem produktów, sprawozdawczość środowiskowa, polityka środowiskowa i zarządzanie oraz sprawozdawczość społeczna.

„Jesteśmy dumni z pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i z uzyskanego wyróżnienia. W maju 2020 r. Nokian Tyres został pierwszym producentem opon, który uzyskał oficjalne zatwierdzenie swoich celów popartych naukowo (Science Based Targets) w zakresie redukcji emisji CO2. Nasz globalny zespół nie szczędzi starań, by osiągnąć te cele i nieustannie się doskonalić pod względem zrównoważonego rozwoju” — mówi prezes i dyrektor generalny Jukka Moisio.

W ciągu sześciu lat firma Nokian Tyres zmniejszyła emisje CO2 związane z produkcją o 44%. Opór toczenia opon Nokian Tyres zmniejszył się średnio o 8%, co przekłada się na eliminację spalin z 65 000 samochodów rocznie. Celem tych zdecydowanych działań jest zwiększenie zalet ekologicznych produktów bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa.

Nokian Tyres na listach najlepszych firm pod względem zrównoważonego rozwoju

Indeks DJSI World obejmuje firmy przodujące pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie, wyznaczone przez SAM, obecnie spółkę należącą do S&P Global. SAM ocenia co roku ponad 7300 firm z całego świata. Ocena Corporate Sustainability Assessment już od 1999 roku opiera się na kryteriach branżowych oraz istotnych z finansowego punktu widzenia.

Dla inwestorów jest to wartościowa i wszechstronna ocena zrównoważonego rozwoju firmy. Podstawą tegorocznej oceny firm były ich wyniki z roku 2019. Na listach uwzględniane są tylko przodujące firmy z poszczególnych branż.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami Nokian Tyres w zakresie zrównoważonego rozwoju.

POBIERZ ZDJĘCIA

kontakt dla mediów
Piotr Bartha
Senior Account Executive, Nokian Tyres
Piotr Bartha

piotr.bartha@mslgroup.com

informacje o firmie

***

O Nokian Tyres

Nokian Tyres opracowuje i produkuje opony premium dla osób ceniących bezpieczeństwo i przykładających wagę do zrównoważonego rozwoju. Zainspirowani naszym skandynawskim dziedzictwem, tworzymy innowacyjne produkty dla samochodów osobowych, ciężarówek i maszyn przemysłowych, które zapewniają spokój w każdych warunkach jazdy. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2018 r. obrót spółki wyniósł 1,6 mld euro, przy zatrudnieniu na poziomie ok. 4 800 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki. Więcej informacji: www.nokiantyres.pl

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia