technologie

Technologia smart home FIBARO dostępna w sieci Castorama. Pomoże oszczędzać, zwiększy bezpieczeństwo, zadba o komfort domowników

13.11.2020 | FIBARO

Liczba inteligentnych domów w Polsce stale rośnie. Według raportu Oferteo.pl na takie rozwiązania w 2019 roku zdecydowała się aż co trzecia osoba budująca dom. Teraz zastosowanie technologii smart home staje się jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki współpracy marki FIBARO z siecią sklepów Castorama, w której ramach powstały specjalne pakiety inteligentnego domu stworzone z myślą o najważniejszych potrzebach użytkowników, także z opcją montażu przeprowadzonego przez certyfikowanego instalatora. Wyselekcjonowany zestaw produktów w poszczególnych pakietach pomoże użytkownikom ograniczyć koszty, ochronić przed potencjalnymi zagrożeniami, a także zadba o szeroko rozumiane komfort i wygodę domowników.

W ramach oferty skierowanej do klientów sieci sklepów Castorama istnieje możliwość wyboru Pakietu STARTOWEGO lub centrali FIBARO Home Center Lite w połączeniu z jednym spośród siedmiu pakietów spełniających różne potrzeby i funkcjonalności, takie jak WYGODA, OŚWIETLENIE, OSZCZĘDNY DOM, ROLETY itd. Pakiety smart home FIBARO w ofercie sieci Castorama dostępne będą w dwóch wersjach: z instalacją samodzielną lub przeprowadzoną przez certyfikowanego instalatora. Oferta dotyczy 25 sklepów, będzie można z niej skorzystać już z początkiem listopada.

Niech inteligentny dom rozwija się razem z Tobą

Klienci, którzy jeszcze nie wiedzą, który pakiet najbardziej odpowiadałaby ich potrzebom, mogą rozpocząć swoją przygodę z funkcjami smart home od PAKIETU STARTOWEGO. Modułowość
i łatwa instalacja bezprzewodowego systemu pozwala na jego rozbudowę w każdej chwili.
W pakiecie startowym klienci otrzymują możliwość detekcji otwarcia drzwi i m.in. włączenia w ten sposób światła, która jest także elementem systemów BEZPIECZEŃSTWO i WYGODA. Opcja startowa zawiera centralę do zarządzania inteligentnym domem – Home Center Lite, która umożliwia pełną automatyzację, detekcję ruchu podczas nieobecności w mieszkaniu czy sterowanie urządzeniami elektrycznymi jak w pakiecie BEZPIECZNY DOM. Osoby decydujące się na pakiet startowy zyskują możliwość pomiaru, temperatury i zużywanej energii. Dodatkowo, pakiet uzupełniony jest o specjalny przycisk FIBARO The Button, za którego pomocą można sterować dowolnymi urządzeniami inteligentnego domu.

Oszczędny dom

Dzięki specjalnym rozwiązaniom takim jak te, które znajdziemy w pakiecie OSZCZĘDNY DOM, klienci zyskują możliwość kontroli ogrzewania, w tym ustawienia jego harmonogramu tak, by dostosować temperaturę idealnie do swojego trybu życia – powrotów z pracy, szkoły czy dłuższych wyjazdów. Powyższy pakiet umożliwia również sterowanie dowolnymi urządzeniami elektrycznymi – dzięki inteligentnej wtyczce FIBARO Wall Plug – czy oświetleniem oraz monitoring zużycia energii. Pomaga to w generowaniu oszczędności (np. poprzez wyeliminowanie trybu stand-by). Konsument zyskuje dostęp do informacji, ile prądu zużywa, dzięki czemu już nigdy nie zaskoczy go wysokość rachunków!

Wygoda

Dla osób ceniących sobie komfort powstał pakiet WYGODA, który łączy w sobie wiele możliwości pozwalających na spełnienie indywidualnych potrzeb użytkowników. Klienci, którzy zdecydują się na ten pakiet uzyskują szerokie możliwości sterowania oświetleniem (w tym taśmami LED/RBG) czy urządzeniem podłączonym do inteligentnego gniazdka. Warto wspomnieć także o monitoringu zużycia energii (pakiet wspomaga oszczędzanie dzięki w momencie otwarcia okien oraz monitoringowi temperatury), detekcji ruchu, sterowaniu bramami (dzięki aplikacji lub pilotowi KeyFob) czy też zdalnym monitoringu otwarcia drzwi i okien. Pakiet ten sprawdzi się np. podczas wyjazdów – system może automatycznie włączyć światło w mieszkaniu lub domu, pozorując naszą obecność, a każde otwarcie drzwi lub okien spowoduje wysłanie stosownego komunikatu na nasz smartfon.

Oświetlenie

Pakiet OŚWIETLENIE pozwoli na doświadczenie nowego komfortu sterowania oświetleniem
i stworzenie niepowtarzalnego nastroju w inteligentnym domu. Zestaw ten umożliwia korzystanie z niezliczonych możliwości wariacji kolorystycznych oraz natężenia świetlnego w wybranych pomieszczeniach i źródłach światła. Niezwykle łatwy sposób sterowania gestem dzięki FIBARO Swipe z pewnością usprawni wydawanie komend sterujących, a pomiar energii pozwoli trzymać pieczę nad domowym budżetem.

Ogród

Fani roślinności z pewnością docenią pakiet OGRÓD, który sprawi, że sterowanie urządzeniami dbającymi o zieleń odbywać się będzie z poziomu pilota, który można zamocować przy kluczach i zawsze mieć go pod ręką. Poprzez trzy inteligentne moduły posiadacz systemu może sterować aż sześcioma obwodami ogrodowymi, a przy pomocy centrali możliwe jest monitorowanie warunków atmosferycznych i odpowiednia reakcja systemu podlewania. Dzięki temu ogród będzie nie tylko piękny, ale także zadbany w sposób zrównoważony. Wygodne sterowanie z poziomu ”breloczka” zyskamy również w pakiecie ROLETY, gdzie w łatwy i intuicyjny sposób otworzymy i zamkniemy je zdalnie również za pomocą gestów użytkując FIBARO Swipe.

Ochrona i bezpieczny dom

Pakiet OCHRONA to jeden z najbardziej rozbudowanych pakietów od FIBARO. Idealnie sprawdzi się u każdej osoby chcącej zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny. Zdrowy, bezpieczny
i ekologiczny dom – te słowa doskonale opisują ideę tego pakietu. Chroni nie tylko przed nieproszonymi gośćmi poprzez detekcję ruchu, ale również zabezpiecza przed takimi niebezpieczeństwami jak zalanie czy pożar. O wszystkich przesłankach mogących wskazywać na powyższe zagrożenia powiadamia aplikacja w telefonie. System można podłączyć do już istniejącego przewodowego systemu alarmowego, by uspójnić jego działanie. W opcji OCHRONA możemy również skorzystać z udogodnień dostępnych w innych pakietach, takich jak automatyczne włączanie światła przy otwarciu drzwi lub wykryciu ruchu, wyłączenie ogrzewania przy otwarciu okna, monitorowanie temperatury pomieszczeń, zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, a przede wszystkim pomiar energii, który jest tak ważny, gdy chcemy działać proekologicznie i jednocześnie oszczędzać. Pakiet OCHRONA wyposażony został także
 w czujnik jakości powietrza MCO Home, który poinformuje nas o poziomie pyłu PM2,5. Dla osób, które chcą chronić swój dom jeszcze bardziej, został stworzony pakiet BEZPIECZNY DOM,
 w którym oprócz funkcji dostępnych pakiecie OCHRONA zyskujemy możliwość fizycznego zamknięcia zaworu gazu i wody, która może okazać się szczególnie przydatna w krytycznych momentach. Dzięki temu zminimalizujemy ewentualne koszty zalania i remontu, który wiązałby się m.in. wymianą paneli, kuciem w ścianach, malowaniem itp.

„Czas pokazał, że coraz więcej osób jest zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii smart home w swoich domach. Z myślą o tych osobach stworzyliśmy pakiety, które odnoszą się do konkretnych potrzeb, zwiększają bezpieczeństwo, podnoszą komfort naszego życia i pomagają zmniejszać wysokość rachunków korzystających z nich osób. Jako FIBARO od lat staramy się tworzyć nowe możliwości, by nasi klienci mogli budować w swoich domach klimat i harmonię, oraz wykorzystywać najnowsze możliwości technologiczne w przyjazny sposób i na swoich zasadach. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze pakiety znalazły entuzjastów także wśród osób, które wolą oddać instalację w ręce doświadczonego profesjonalisty.”

– komentuje Adam Krużyński, CEO FIBARO.

Wszystkie pakiety zostały stworzone z myślą o oszczędzaniu energii, ochronie środowiska oraz budowaniu poczucia bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważnym aspektem dla rodzin
 z dziećmi. Modułowość systemu FIBARO pozwala na jego dalszą rozbudowę w każdym momencie, a instalacja nie ingeruje w strukturę budynku i nie wymaga m.in. bruzdowania ścian – system działa bezprzewodowo. Więcej informacji na temat poszczególnych pakietów można znaleźć na stronie fibaro.com.

Lista sklepów, w których obecnie dostępne są pakiety FIBARO:

CASTORAMA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

CASTORAMA GDAŃSK 1 OSOWA

CASTORAMA BYDGOSZCZ 2

CASTORAMA BYDGOSZCZ

CASTORAMA KATOWICE

CASTORAMA GDAŃSK 2 OLIWA

CASTORAMA GORZÓW

CASTORAMA SZCZECIN 1 KU SŁOŃCU

CASTORAMA POZNAŃ 2 KOMORNIKI

CASTORAMA LUBLIN

CASTORAMA SIEDLCE

CASTORAMA WARSZAWA 5 WOLA

CASTORAMA GLIWICE

CASTORAMA WROCŁAW 2 KORONA

CASTORAMA WARSZAWA 2 TARGÓWEK

CASTORAMA WARSZAWA 1 POPULARNA

CASTORAMA SZCZECIN 3 STRUGA

CASTORAMA CHEŁM

CASTORAMA SOSNOWIEC

CASTORAMA EŁK

CASTORAMA TARNOWSKIE GÓRY

CASTORAMA POZNAŃ 1 MURAWA

CASTORAMA ŁÓDZ 1 PIEKARNIA

CASTORAMA CZĘSTOCHOWA

CASTORAMA NOWY TARG

informacje o firmie

O FIBARO   

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 400 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com

informacje o firmie

O FIBARO   

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 400 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com