sprawy społeczne transport

Poczta Polska pomogła przekazać dary rodakom na Ukrainie

23.09.2020 | Poczta Polska

Uśmiech i wzruszenie przyniósł finał akcji pomocowej dla mniejszości polskiej na Ukrainie. Poczta wspierała logistycznie zorganizowane przez  Collegium Interethnicumdziałania i dowiozła na miejsce dary.

 21 września, po długich miesiącach prac, obsługiwana logistycznie przez Pocztę Polską akcja pomocowa dla Polaków na Wschodzie została uwieńczona sukcesem. Transport z darami dla rodaków na Ukrainie dotarł na stanisławowski archipelag polskości, czyli do Okręgu iwano-frankiwskiego.

 Akcja była skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Jej adresatami było także ok 250 osób m.in. z Kałusza, Kołomyi, Stanisławowa i Tłumacza zaangażowanych w pielęgnowanie polskiej tożsamości. W paczkach organizatorzy przekazali nową odzież (m.in. kurtki, dresy, koszulki patriotyczne), obuwie zimowe i letnie, sprzęt dydaktyczny i elektroniczny, materiały i gry edukacyjne, wydawnictwa popularnonaukowe i historyczne, a także artykuły spożywcze i chemiczne.

 Przy projekcie zorganizowanym przez Fundację Collegium Interethnicum współpracowało wiele instytucji i firm.  Inicjatywie patronuje Kurier Galicyjski – jedno z najważniejszych polskich mediów za wschodnią granicą. Projekt wsparło również szereg osób i organizacji, chcących pozostać anonimowymi. Organizator skierował wyrazy wdzięczności do wszystkich zaangażowanych podmiotów, firm i instytucji, w tym zespołu Poczty Polskiej, który zapewnił  bezpieczne dostarczenie darów.  Rodacy ze Stanisławowa, Kałusza, Tłumacza i Kołomyi pamiętają o Polsce, a więc i my pamiętajmy o nich.

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Bank Pocztowy, Poczta Polska
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

tel: 22 328 74 71

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sprawy społeczne