środowisko naturalne/ekologia turystyka/wypoczynek

Rezerwat Dubai Desert Conservation publikuje pierwszy raport roczny

28.07.2020 | Emirates

Warszawa, 28 lipca 2020 r. – Dubaj zaczyna przyjmować międzynarodowych gości, a Emirates Group świętuje 20-lecie współpracy z Rezerwatem Dubai Desert Conservation (DDCR) i publikację pierwszego rocznego raportu DDCR.

Rezerwat zajmuje powierzchnię 225 kilometrów kwadratowych i stanowi 5% powierzchni emiratu Dubaju. Niewielki jego obszar przeznaczony jest pod działalność turystyczną, która odbywa się pod ścisłą kontrolą i monitoringiem. W minionym roku rezerwat przyciągnął ponad 238 000 gości. Pod okiem profesjonalnych przewodników goście z całego świata przybyli, aby przeżyć spektakularne przejażdżki na wydmach, pustynne safari i inne doświadczenia typowe dla krajów arabskich. Przewodnicy pomagają zwiedzającym docenić, ale też dowiedzieć się więcej o naturalnym środowisku pustyni, jego dziedzictwie i dzikiej przyrodzie, a także o znaczeniu jej ochrony.

Roczny raport Rezerwatu Dubai Desert Conservation za lata 2019-2020 obejmuje najważniejsze wydarzenia całego roku, począwszy od ochrony pustyni i jej dzikiej przyrody, aż po plany stworzone dla zwiedzających.

- Rezerwat Dubai Desert Conservation zapewnia równowagę do dynamicznie rozwijającego się Dubaju i jego szybkiej urbanizacji, zapewniając ochronę naszych pustynnych obszarów i dzikiej przyrody. Przez ostatnie 20 lat Grupa Emirates nieustannie wspierała rezerwat i jego różne inicjatywy mające na celu pielęgnowanie rozwijającego się ekosystemu. To inwestycja w nasze dziedzictwo i naszą przyszłość. Z przyjemnością dzielimy się naszym pierwszym rocznym raportem. Nie możemy się doczekać powrotu turystów i gości do możliwości odkrywania rezerwatu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Emirates Group.

W latach 2019-2020 rezerwat kontynuował współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi ekspertami oraz naukowcami pracującymi nad śledzeniem, ochroną i ponownym wprowadzeniem rodzimych gatunków do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W styczniu tego roku DDCR współpracował z Narodowym Centrum Badań Lotniczych i biurem Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, aby wypuścić do rezerwatu 250 ptaków gatunku hubara arabska, który został sklasyfikowany jako bardzo wrażliwy, ze szybkim spadkiem populacji.

Rezerwat przyjmował również gości i delegacje międzynarodowych rządów i organów ochrony środowiska, wiceprzewodniczącego Conservation International – Harrisona Forda – i dyrektora generalnego Conservation International – M. Sanjayana – a także uczestniczył w serii warsztatów, konferencji i prezentacji w celu wymiany badań i wiedzy.

Współpraca między Emirates i DDCR umacnia się, Grupa Emirates zainwestowała 8 milionów AED w rezerwy DDCR w ciągu ostatnich 5 lat i 28 milionów AED od czasu utworzenia rezerwatu. Dubai Conservation Board przewodniczy Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Plany na przyszłość obejmują poprawę wrażeń odwiedzających rezerwat, dzięki Desert Visitor Centre, które ma zostać otwarte pod koniec 2021 r. Wzbogaci to program edukacyjny dla odwiedzających, pozwoli poczuć połączenie z pustynią i środowiskiem oraz zapewni wsparcie dla ochrony przyrody.

Ze względu na pandemię DDCR był zamknięty dla odwiedzających od połowy marca. Rezerwat został ponownie otwarty w połowie czerwca po wprowadzeniu środków bezpieczeństwa.

Fakty dotyczące rezerwatu:

  • W latach 2019-2020 odwiedziło go 238 303 osób, przy czym biuro podróży Arabian Adventures zapewnia większość odwiedzających.
  • Od kwietnia 2020 r. w rezerwacie żyje 1425 zwierząt kopytnych.
  • W marcu 2020 r. w rezerwacie mieszkało 800 oryksów arabskich, 450 gazel arabskich i około 120 gazel piaskowych.
  • W 2019 roku w rezerwacie odnotowano 88 urodzeń oryksa.
kontakt dla mediów
Aleksandra Ciok
Account Director, Emirates
Aleksandra Ciok

aleksandra.ciok@mslgroup.com

tel: +48 22 278 38 06

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia