transport

Emirates SkyCargo poszerzają siatkę połączeń do 100 kierunków

08.07.2020 | Emirates

8 lipca 2020 r. – Warszawa, Polska – już w lipcu 2020 Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, będą obsługiwały loty do 100 kierunków na 6 kontynentach. Nowe miasta dodane do siatki połączeń to m.in. Akra, Algier, Ateny, Fort Lauderdale, Glasgow, Larnaka, Los Angeles, Male, Moskwa (SVO), Phnom Penh, Rzym, Santiago, Sijalkot i Tunis.

Powiększenie siatki połączeń Emirates SkyCargo to odpowiedź na rosnącą aktywność gospodarczą i zapotrzebowanie na przewóz ładunków lotniczych z rynków na całym świecie, a także zwiększoną liczbę operacji wykonywanych przez Emirates. Dzięki oferowaniu różnych częstotliwości lotów cargo, zarówno codziennych jak i cotygodniowych do głównych rynków produkcyjnych i konsumenckich, przewoźnik pomaga w dostarczaniu towarów niezbędnych w walce z pandemią, a także maszyn i urządzeń produkcyjnych. Istniejące połączenia Emirates SkyCargo wspomagają też kilka kluczowych sektorów gospodarki na globalnych szlakach handlowych.

Ponadto, poza regularnymi trasami, każdego tygodnia Emirates SkyCargo obsługują kilka specjalnych lotów czarterowych, transportując szeroką gamę towarów jak środki ochrony osobistej (PPE), farmaceutyki, żywność czy dużych rozmiarów maszyny wraz z ich elementami.

Dział Emirates obsługujący przewóz towarów oferuje firmom i eksporterom innowacyjne sposoby na wydajny przewóz ładunków dzięki nowoczesnej flocie szerokokadłubowych samolotów. Oprócz załadunku cargo w luku bagażowym pod pokładem Emirates SkyCargo umożliwiają transport wybranego ładunku na siedzeniach pasażerskich oraz w schowkach bagażowych floty Boeingów 777-300ER. Ostatnio przewoźnik przekształcił 10 należących do floty Boeingów 777-300ER, usuwając część siedzeń z klasy ekonomicznej w kabinie pasażerskiej, by stworzyć miejsce na dodatkowy towar. Emirates SkyCargo operują także jedenastoma frachtowcami Boeing 777F latającymi każdego tygodnia do ponad 30 kierunków.

Emirates SkyCargo kładą duży nacisk na bezpieczeństwo wykonywanych operacji. Współpracując z partnerami, w tym z obsługą naziemną, linie wprowadziły szereg rygorystycznych wytycznych dotyczących załadunku towaru do kabin. Obejmują one rodzaj ładunku, jego właściwe pakowanie i obsługę zgodnie z wytycznymi IATA.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport