nowe produkty/usługi technologie

Najmniejszy w historii komputer stacjonarny Lenovo ThinkCentre z mocą procesora AMD

29.06.2020 | Lenovo

Komputery stacjonarne o formacie nano ThinkCentre M75n i M75n IoT już w sprzedaży

Firma Lenovo wprowadziła do oferty nowe komputery stacjonarne ThinkCentre o wyjątkowym formacie „nano”. ThinkCentre M75n ma zaledwie 350 ml pojemności i jest najmniejszym komputerem stacjonarnym w ofercie ThinkCentre. Jego konstrukcja została doskonale dostosowana do współczesnych sposobów i miejsc pracy. M75n jest dostępny z procesorami AMD Ryzen™ PRO, dyskami SSD i systemem Windows 10 Pro, zapewniając wysoką wydajność oraz wysoki poziom zabezpieczeń.

ThinkCentre M75n IoT to inteligentne urządzenie z wydajnym procesorem AMD Athlon™ dedykowane do działań na brzegu sieci. Zbiera, analizuje i interpretuje dane w czasie rzeczywistym z różnych źródeł, pomagając firmom w optymalizacji produkcji lub maksymalizacji efektywności. Jednocześnie zapewnia zaawansowaną ochronę danych.

Imponująca produktywność

ThinkCentre M75n  umożliwia odbieranie poczty, połączeń VoIP i wiadomości w komunikatorach w trybie wstrzymania, a także błyskawiczny powrót do pełnej funkcjonalności. ThinkCentre M75n ma zaledwie 22 mm grubości, jednak mimo niewielkich gabarytów użytkownicy znajdą w nim wszystkie porty potrzebne do współdziałania z urządzeniami peryferyjnymi, sieciami i akcesoriami. Do komputera można podłączyć dwa monitory, pełnowymiarową klawiaturę, mysz, słuchawki i inne niezbędne użytkownikowi urządzenia. Port USB Typu-C umieszczony na przednim panelu umożliwia szybkie ładowanie kompatybilnych urządzeń oraz błyskawiczne udostępnianie danych.

Współczesne komputery stacjonarne muszą być ergonomiczne. Dlatego też ThinkCentre M75n można zamocować przy użyciu odpowiednich akcesoriów w dowolnej przestrzeni — na ścianie, za monitorem czy pod blatem, a także w trybie wolnostojącym na biurku. ThinkCentre M75n waży zaledwie 505 gramów i mimo iż jest urządzeniem stacjonarnym, zdecydowanie łączy wydajność z mobilnością Wystarczy podłączyć ThinkCentre M75n do klawiatury zewnętrznej, myszy i dwóch monitorów, aby korzystać z ergonomicznego, wszechstronnego komputera stacjonarnego.

Analiza danych w czasie rzeczywistym — zawsze i wszędzie

ThinkCentre M75n IoT idealnie nadaje się do integracji ze środowiskami magazynowymi, sklepowymi czy medycznymi. Działa na brzegu sieci i łączy się bezprzewodowo przez Wi-Fi i Bluetooth®, aby efektywnie komunikować się z chmurą czy centrum danych. Może także służyć jako dedykowany thin client do pracy w domu. Zapewnia bezpiecznie wdrażanie i zarządzanie nim zdalnie w chmurze lub w modelu Desktop as a Service. Z myślą o działaniu w różnorodnych rozwiązaniach na brzegu sieci czy thin client M75n IoT jest oferowany z różnymi opcjami systemu operacyjnego, a jego sterowniki działają także z ich starszymi wersjami, aby zapewnić zgodność wsteczną.

Zapowiadany wcześniej ThinkCentre M90n jest już dostępny z łącznością 4G/LTE WWAN, która umożliwia szybkie przesyłanie danych z bardziej odległych miejsc. Jako integralne elementy platformy rozwiązań SmartEdge komputery stacjonarne Nano IoT mogą efektywnie przetwarzać, analizować i interpretować dane z różnych źródeł (czujników, falowników, syren, monitorów, kamer itp.), a następnie wysyłać tylko istotne informacje do chmury lub centrów danych minimalizując poziom opóźnień.

Urządzenia ThinkCentre chronią dane i procesy biznesowe o znaczeniu krytycznym przy użyciu zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa - ThinkShield. Komputery stacjonarne ThinkCentre Nano posiadają funkcje zabezpieczeń takie jak układ dTPM 2.0, ochrona portów Smart USB, możliwość wyłączania poszczególnych gniazd USB, czujnik otwarcia obudowy i wiele innych, które można dostosować do własnych potrzeb.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://www.lenovo.com/think

kontakt dla mediów
MAGDALENA CZYŻEWSKA
Junior Account Manager, Lenovo
MAGDALENA CZYŻEWSKA

magdalena.czyzewska@publicismedia.com

tel: 608389775

informacje o firmie

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest firmą z listy Fortune Global 500 o obrotach sięgających 45 miliardów USD i światowym liderem technologicznym w dziedzinie inteligentnej transformacji dzięki infrastrukturze i urządzeniom zapewniającym klientom największe możliwości. Oferta łączących się z siecią urządzeń Lenovo należy do największych na świecie i obejmuje smartfony (Motorola), tablety, komputery PC (ThinkPad, Yoga, Lenovo Legion) i stacje robocze, a także urządzenia AR/VR oraz rozwiązania dla inteligentnych domów i biur. Rozwiązania Lenovo dla centrów danych (ThinkSystem i ThinkAgile) zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom zmieniającym biznes oraz społeczeństwo. Lenovo inspiruje użytkowników do wykorzystania drzemiącego w nich potencjału różnorodności i budowania lepszej przyszłości dla wszystkich. Zachęcamy do obserwowania nas w serwisach LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram oraz odwiedzania naszej witryny internetowej https://www.lenovo.com/.

LENOVO jest znakiem towarowym Lenovo. Wszelkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność odpowiednich podmiotów. ©2020, Lenovo Group Limited.

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi