styl życia

Nauczyliśmy się pracować zdalnie, ale brakuje nam współpracowników

23.06.2020 | Prezentmarzeń

Według sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń aż 66% zapytanych Polaków zadeklarowało, że ze względu na pandemie podjęło pracę w formie zdalnej. Dla 14% to dobra forma pracy, z której do tej pory chętnie i często już korzystali. Dla 28% była to nowość, wymagająca nauki i adaptacji. Aż 43% respondentów podkreśliło, że mimo pozytywnej oceny pracy zdalnej, brakuje im współpracowników.

Koronawirus zmienił nasze podejście do pracy zawodowej i do życia prywatnego. Przebywając w domu zmodyfikowaliśmy swoje codzienne nawyki i zwyczaje, organizację pracy i czasu wolnego. Potrzeba pozostania w domu była dla co trzeciego Polaka trudna przede wszystkim ze względów ekonomicznych, dla 28% ze względów psychologicznych, a dla 22% ze względów rodzinnych.

Jak pokazały wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń najbardziej w tym okresie brakowało nam w życiu prywatnym spotkań z bliskimi i przyjaciółmi - 41% odpowiedzi. Według 17% zapytanych możliwości swobodnego spędzania czasu na zewnątrz, według 15% wyjść do instytucji kultury, zdaniem 14% Polaków aktywnej rozrywki. Tylko 13% respondentów stwierdziło, że najbardziej brak im dodatkowych zajęć realizujących pasje.

Według 35% zapytanych Polaków pozostając na kwarantannie w domu można było rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności, uczestnicząc w transmisjach w mediach społecznościowych. Dla 29% dobrym źródłem poszerzania wiedzy były poradniki internetowe, a dla 22% różnego rodzaju kursy online. Według 14% najlepszą formą nauki były samodzielne działania.

Polacy próbowali znaleźć różne aktywności i rozrywki spędzając czas w domu z powodu zagrożenia koronawirusem. Dla 25% respondentów najlepszą formą odstresowania się było czytanie książek, oglądanie filmów i seriali. Według 22% dobrym sposobem były ćwiczenia fitness lub jogi, realizowane z wykorzystaniem kursów online. Zdaniem 20% to gry wirtualne pomagały się skutecznie zrelaksować. W opinii 18% zapytanych Polaków najlepiej  było spędzić czas w domu ucząc się nowych rzeczy, na przykład realizując kursy językowe online.

Rozrywka podczas pandemii, podobnie jak zakupy, przeniosła się w dużej części do wirtualnego świata. Polacy zaczęli chętniej korzystać z różnych kursów i warsztatów online, spędzając w ten sposób czas wolny w domu. Zauważyliśmy też coraz więcej osób, aby nie poddać się stresowi, jak również skorzystać z dobrych okazji cenowych, nabywało vouchery na realizację rozrywki w innym terminie. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Aktywność fizyczna realizowana w domowych warunkach i rozrywka pomagała łagodzić przeżywanie stresu, którego z powodu pandemii mieliśmy zdecydowanie więcej. Mimo że pandemia ograniczyła czasowo naszą mobilność i możliwość uprawiania sportu w klubach oraz korzystania z ulubionych form rozrywki, Polacy - jak pokazały wyniki sondy - próbowali się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ale marzyli o powrocie do pełnej aktywności.

Aż 86% respondentów, biorących udział w sondzie „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” uznała, że pandemia znacząco wpłynęła na nasze podejście nie tylko do pracy, ale także do czasu wolnego. Jak twierdzi 31% zapytanych Polaków dzięki pandemii zaczniemy doceniać przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku. Według 28% respondentów zaczniemy również prężnie realizować swoje pasje i nie odkładać ich na później, a według 27% doceniać mocniej korzystanie z życia oraz realizować plany i marzenia.

*Materiał prasowy został zilustrowany wynikami sondy „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” serwisu Prezentmarzeń. Sonda została przeprowadzona w formie ankiety online w marcu 2020.

kontakt dla mediów
Anna Buczyńska
Prezentmarzeń
Anna Buczyńska

a.buczynska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 440

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii styl życia