budownictwo/nieruchomości

Budowa A1 Tuszyn - Piotrków przechodzi w kolejną fazę

22.05.2020 | Budimex SA

Budowa autostrady A1 odc. A na odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Południe realizowana przez konsorcjum Budimex i STRABAG przechodzi w kolejną fazę. W czerwcu tego roku ciężkie prace budowlane obejmą także odcinek wyłączony z ciężkich prac między: trasą S8 a Aleją Generała Władysława Sikorskiego.

W związku z tym, funkcjonujące w tym miejscu tymczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zlikwidowane. Rozpoczęcie prac w tym terminie umożliwi oddanie kierowcom do końca tego roku nowej (zachodniej) jezdni autostradowej, na której prace trwają od 2019 roku. W związku z tym, od 29 maja od godziny 8.00, ruch samochodów przejeżdżających przez A1 w układzie wschód-zachód ulicą Twardosławicką, będzie kierowany przez Aleję Generała Władysława Sikorskiego.

Przejście dla pieszych i przeprowadzających rower pod obiektem WA-294, czyli w ciągu ul. Twardosławickiej będzie nadal udostępnione. Zrealizowany nowopowstały wiadukt nad A1 w ciągu ulicy Wojska Polskiego jest gotowy i oczekuje na działania administracyjne. Prace trwają na całym szesnastokilometrowym odcinku A budowanej autostrady A1 od Tuszyna do Piotrkowa. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie ponad 38%.

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości