zainteresowania/hobby nauka/edukacja/szkolenia

Jaki aparat wybrać? Dowiedz się z #TAKzostanwdomu

  Weekend to doskonały czas by zapoznać się z ofertą warsztatów on-line i nauczyć się czegoś nowego! Na stronie projektu #TAKzostanwdomu zamieściliśmy kolejny odcinek e-zajęć fotograficznych. Tym razem Lena Paracka-Werner opowie o tym co jest niezbędne w torbie fotografa, oraz w który obiektyw najlepiej zainwestować.

  Pogoda coraz częściej zachęca do spędzania czasu poza domem. Jednak według zaleceń najrozsądniej jest nadal pozostawać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

  Jaki sprzęt fotograficzny wybrać?

  Zapraszamy na kolejny odcinek e-warsztatów fotograficznych w ramach projektu #TAKzostanwdomu. Na stronie #TAKzostanwdomu oraz kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej zamieściliśmy piąty już odcinek e-warsztatów fotograficznych. Lena Paracka-Werner opowie w nim o rodzajach obiektywów oraz o tym, w które z nich najlepiej zainwestować na początku kariery fotograficznej. Pomoże Wam też dobrać aparat do rodzaju zdjęć, które chcecie wykonywać oraz podpowie, czym różnią się od siebie obiektywy.

  Z wcześniejszych odcinków cyklu warsztatów foto on-line dowiedziecie się między innymi o interesujących książkach i filmach, z których warto czerpać inspirację oraz co sprawia, że zdjęcia zapadają nam w pamięć. Lena Paracka-Werner pokazała również jak wykorzystać zdjęcia, by opowiadać przy ich pomocy historie. Podczas całego kursu dowiedcie się jeszcze m.in. jakie oprogramowanie może pomóc w rozpoczęciu przygody z fotografią.

  Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

   

  Więcej warsztatowych atrakcji!

  Toruńska Agenda Kulturalna poleca również inne cykle e-warsztatów organizowane w ramach projektu #TAKzostanwdomu. W opublikowanych do tej pory odcinkach z serii e-warsztatów wokalnych Wioleta Markowska radzi jak należy dobierać repertuar oraz czym sugerować się przy wyborze piosenek. W pierwszym odcinku cyklu  przedstawiła również kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zadbać o głos i odpowiednio przygotować się do występu. Instruktorka tańca i wodzirej Katarzyna Kostańska w pierwszym odcinku warsztatów poświęconych tańcu, prezentuje natomiast kilka prostych kroków. Z pewnością przydadzą się one w przyszłości na imprezach, a obecnie można je wykorzystać do umilenia czasu młodszym miłośnikom tańca.

  Wśród ciekawych materiałów na stronie znajdują się również warsztaty o produkcji muzyki za pomocą programu Ableton Live. W drugim odcinku serii Steve Nash radzi jak wykorzystać funkcje programu do wykonania transpozycji, czyli zmiany tonacji utworu. W ramach całego cyklu e-warsztatów widzowie zyskają wiedzę o tym jak stworzyć swoje pierwsze produkcje muzyczne, całkowicie od podstaw, mając do dyspozycji jedynie komputer i program.

  Wszystkie odcinki e-warsztatów można obejrzeć na stronie akcji pod adresem https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ oraz na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

  Muzyka on-line!

  Przypominamy także o retransmisjach letnich koncertów, które do odsłuchania są na stronie #TAKzostanwdomu. Dostępne są niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno występu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

  Na stronie dostępne są również teledyski, które powstał w ramach cyklu Scena jest Wasza.  Jest to coroczny plebiscyt debiutantów, którzy chcą spróbować swoich sił na Scenie na Wiśle. Nagrodą główną jest realizacja profesjonalnego teledysku do autorskiego utworu.

  Możesz współtworzyć e-kulturę z nami!

  W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

  Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

  * * *

  Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

  kontakt dla mediów
  Przemysław Draheim
  Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji, Toruńska Agenda Kulturalna
  Przemysław Draheim

  p.draheim@tak.torun.pl

  informacje o firmie

  Toruńska Agenda Kulturalna
  ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
  tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

  załączniki

  więcej z kategorii zainteresowania/hobby