towary konsumpcyjne

Życzliwość wpisana w tradycję

30.04.2020 | Kuroniowie Diety

Długi majowy weekend to dobra okazja do odpoczynku w… niestandardowy sposób. Pracownicy cateringu dietetycznego Kuroniowie Diety wraz z Fundacją Kuroniówka, postawili na pomoc! Już dziś do Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 52 w Warszawie trafią 152 posiłki. Taki gest serdeczności to już kolejna dobroczynna inicjatywa, na którą decyduje się znana kulinarna rodzina.

Do domu wsparcia dedykowanego Powstańcom Warszawskim, jeszcze dzisiaj zostaną dostarczone smaczne zestawy obiadowe, przeznaczone na dwa kolejne dni. Każdy z nich składa się z zupy i dania głównego.  Łącznie, organizatorzy akcji podzielą się z Powstańcami Warszawskimi aż 152 posiłkami. –  Tradycyjne potrawy, trafiające do rąk naszych stałych bywalców to wyraz troski i jednocześnie pamięci o roli jaką w naszej historii odegrali Powstańcy Warszawscy. Dania pachnące typowymi polskimi specjałami, urozmaicają majowy weekend i wprawiają w poczucie, że wśród młodych Polaków, wciąż obecna jest pamięć o ważnych, historycznych wydarzeniach. Inicjatywa podjęta przez Jana Kuronia to piękny gest życzliwości skierowany do przedstawicieli walczących pokoleń  – mówi Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski.

Akcja Posiłek dla Powstańca powstała z inicjatywy Jana Kuronia – kucharza i aktywnego społecznika. – W obecnej, trudnej sytuacji w kraju, wiele słyszy się o dobroczynnych inicjatywach wspierających różne kręgi potrzebujących. Pomyślałem o Stowarzyszeniu Monopol Warszawski prowadzącym Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, którego pracownicy ogromny trud i wysiłek wkładają angażując się w pomoc na stałe, niezależnie od okoliczności. Placówka dedykowana Powstańcom, każdego dnia otacza opieką tych, którym zawdzięczamy szczególnie dużo. Przygotowane i dostarczone przez nas posiłki, to wyraz nie tylko troski, ale też pamięci i uznania – mówi Jan Kuroń, społecznik i kucharz w cateringu dietetycznym Kuroniowie Diety.

Zestawy obiadowe złożone z tradycyjnych polskich potraw, organizatorzy akcji dostarczą 30 kwietnia  pod adres Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich na ul. Nowolipie 52.  Stamtąd, zapakowane w hermetycznie zamknięte pudełka posiłki, zostaną przetransportowane przez pracowników placówki do domów Powstańców Warszawskich. Akcja Posiłek dla Powstańca to nie jedyna dobroczynna inicjatywa, w którą zaangażowany jest catering dietetyczny Kuroniowie Diety. Wraz z Fundacją Kuroniówka od 17 marca, firma swoją pomocą otacza również polskie szpitale, zaopatrując pracowników medycznych w zestawy pełnowartościowych, zbilansowanych diet. 

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii towary konsumpcyjne