zdrowie sprawy społeczne

Siła pomocy

10.04.2020 | Kuroniowie Diety

Mija kolejny tydzień walki z epidemią koronawirusa. To okres intensywnego wysiłku nie tylko dla pracowników medycznych, ale również dla podmiotów, które w tej niecodziennej sytuacji, zdecydowały  się wesprzeć polską służbę zdrowia. Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety od 17 marca nieprzerwanie zaopatrują szpitale w pełnowartościowe zestawy diet. W bieżącym tygodniu organizatorzy dobroczynnej akcji podzielili się 2800 posiłkami o łącznej wartości 33600 zł z 19 szpitalami.

Trudny okres epidemii, z którym przychodzi nam się mierzyć, to również czas mobilizacji. Zewsząd docierają informacje o wzajemnym wsparciu i jednoczeniu siły w walce z koronawirusem, w szczególności z pracownikami służb medycznych. Fundacja Kuroniówka wraz z cateringiem dietetycznym Kuroniowie Diety, kolejny już tydzień dbają o to, by walczącym o zdrowie i życie pacjentów lekarzom, nie zabrakło sił do sprawowania dalszej opieki nad potrzebującymi. Od początku akcji pomocy szpitalom, finansowanej ze środków własnych organizatorów, każdego dnia pomoc otrzymuje 19 szpitali dedykowanych do walki z epidemią. W tym tygodniu przygotowano i dostarczono 560 pakietów, złożonych z 5 pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Zaopatrzenie trafiło do szpitali w Warszawie, Krakowie, Radomiu, Łodzi, Szczecinie, Wejherowie, Tychach, Wrocławiu Łomży, Białymstoku, Elblągu, Grudziądzu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i w Bielsku Podlaskim.  Zapotrzebowanie placówek medycznych, na tego rodzaju pomoc stale wzrasta. Oba zaangażowane w akcję podmioty przekroczyły już początkowo planowany  budżet przekazany na działania pomocowe. Z tego względu Fundacja Kuroniówka w dniu 25 marca, zorganizowała na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy, której celem jest zgromadzenie środków na dalszą pomocą szpitalom. – Docierające z różnych stron apele lekarzy, potwierdzające ogromną potrzebę wsparcia, zmobilizowały nas do podjęcia dodatkowych działań. Liczmy na to, że zgromadzone w ramach zbiórki fundusze, pozwolą nam na codzienne przygotowanie i dostarczenie posiłków przed 30 dni, przynajmniej do szpitali w Warszawie – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na liście warszawskich szpitali, które zostaną objęte pomocą finansowaną ze środków zebranych podczas zbiórki, jest Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów, Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury. Każdy, kto chciałby zaangażować się w działania pomocowe, może to zrobić w dowolnym momencie. Zbiórka pod hasłem „Razem #pomagamyszpitalom” znajduje się pod linkiem https://zrzutka.pl/pomagamyszpitalom. Docelowo potrzebna kwota, która pozwoli na realizację planowanej pomocy to 5280 zł dziennie i 158 400 zł na 30 dni. Zarząd cateringu dietetycznego Kuroniowie Diety deklaruje, że do uzbieranych w ramach zbiórki 79200 zł, drugie tyle dołoży od siebie, dzięki czemu do dyspozycji będzie pełna potrzebna suma pieniędzy. Środki pozwolą na codzienną dystrybucję 440 posiłków, przygotowanych z troską o najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie