zdrowie sprawy społeczne

Czas solidarności

03.04.2020 | Kuroniowie Diety

Fundacja Kuroniówka i firma cateringowa Kuroniowie Diety  od 17 marca nieprzerwanie wspierają służbę zdrowia. Na ten cel oba podmioty przeznaczyły początkowo 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet. Zapotrzebowanie szpitali dedykowanych do walki z koronawirusem, okazało się jednak dużo większe. Tylko w tym tygodniu w ramach akcji pomocowej dostarczono 7710 posiłków, tj. 1542 zestawy diet do 19 placówek na terenie całej Polski.

Mija kolejny tydzień, w którym organizatorzy dobroczynnej akcji objęli pomocą personel medyczny szpitali zmagających się z epidemią koronawirusa. Każdego dnia nieprzerwanie, wsparcie w postaci pełnowartościowych posiłków trafiało do rąk pracowników placówek w Warszawie, Krakowie, Łomży, Białymstoku, Elblągu, Grudziądzu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Bielsku Podlaskim, Radomiu, Łodzi, Szczecinie, Wejherowie, Tychach i we Wrocławiu. – Obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Należy jednak przyznać, że to właśnie na barkach pracowników medycznych, spoczywa największy ciężar. Nieustannie, każdego dnia całą energię i uwagę poświęcają pacjentom, nie pozostawiając tym samym miejsca na własne potrzeby. Dzielenie się naszymi posiłkami to nie tylko solidarny gest, ale również wyraz troski i wdzięczności dla ciężkiej pracy całej służby zdrowia, która walczy z epidemią koronawirusa - mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety. 

Od początku akcji przygotowano i dostarczono już 13 390 posiłków - czyli 2678 zestawów diet, których wartość wyniosła łącznie 160 690 zł. Oba zaangażowane w pomoc podmioty przekazały już o 30 tys. zł więcej, niż zakładano początkowo. – Ze wszystkich placówek objętych naszą pomocą oprócz serdecznych podziękowań, spływają również prośby o kontynuację akcji, podkreślające ogromne zapotrzebowanie, które stale narasta. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec takich wiadomości. Z tego względu, aby mieć możliwość niesienia dalszej pomocy szpitalom, 25 marca na portalu zrzutka.pl rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy pod hasłem Razem #pomagamyszpitalom.  Do internetowej zbiórki można  dołączyć w dowolnym momencie klikając w link https://zrzutka.pl/pomagamyszpitalom, a każda przekazana kwota to kolejny krok ku realizacji założonego celu. Głęboko wierzymy w to, że razem uda nam się zebrać środki potrzebne do dalszego niesienia pomocy tym, którzy w tej trudnej sytuacji, troszczą się nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o innych – dodaje Włodzimierz Cała.

Celem zbiórki jest zgromadzenie środków, które umożliwią codzienne wsparcie dla 21 szpitali przekształconych w szpitale jednoimienne, nieprzerwanie przez 30 dni. Dostarczane pakiety to 5 pełnowartościowych posiłków, z których każdy jest źródłem cennych składników odżywczych wspierających regenerację, i energii niezbędnej do dalszego działania. Przyrządzanie dań przebiega z zachowaniem najwyższych standardów higieny, a gotowe zestawy, w zamkniętych hermetycznie opakowaniach, dowożone są na miejsce przez specjalne samochody chłodnicze. Łączny koszt przygotowania i dystrybucji posiłków do 21 placówek to 30 000 zł dziennie, co w ciągu 30 dni generuje koszt 900 000 zł. Zarząd zaangażowanego w akcję cateringu dietetycznego Kuroniowie Diety deklaruje, że jeśli w ramach zbiórki uda uzbierać się 450 000 zł, drugie tyle dołoży od siebie.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie