zdrowie sprawy społeczne

Walczymy w jednej drużynie

01.04.2020 | Kuroniowie Diety

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach akcji pomocy szpitalom, jeszcze dziś otrzyma 50 pełnowartościowych posiłków. Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety, jako organizatorzy przeznaczyli łącznie 50 tys. zł w formie zestawów diet, na wsparcie personelu medycznego szpitali dedykowanych do walki z koronawirusem. Do grupy codziennie zaopatrywanych w regeneracyjne posiłki szpitali, dołącza również placówka w Gorzowie Wielkopolskim.

Szpital, znajdujący się przy ul. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, już w dniu dzisiejszym otrzyma 50 pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Każdy z nich przepełniony cennymi składnikami odżywczymi, zapewnia nie tylko odpowiednią regenerację, ale również zastrzyk energii do dalszych działań Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Przeznaczony na akcję budżet w wys. 50 tys. zostanie wykorzystany na przyrządzenie i dystrybucję 1200 zestawów diet, złożonych z 5 pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Dodatkowo każdy szpital ma możliwość wyboru preferowanego rodzaju diety spośród: standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Pierwsze zaopatrzenie powędrowało już do warszawskich szpitali przy ul. Szaserów, Wolskiej oraz do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury.  Kolejne na dzisiejszej liście są szpitale w Łomży, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Bielsku Podlaskim, Elblągu, Gdańsku, Wejherowie, Bydgoszczy, Radomiu, Szczecinie, Grudziądzu, Wrocławiu, Tychach i Gorzowie Wielkopolskim. Docelowo Organizatorzy chcą objąć pomocą 21 szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne, dostarczając posiłki nieprzerwanie, przez 30 dni. Wyjście naprzeciw tak ogromnym potrzebom wymaga natomiast zgromadzenia odpowiednich środków. Dzienny koszt przygotowania i dystrybucji posiłków do placówek to 30 000 zł czyli 900 000 zł w ciągu 30 dni.  Na portalu zrzutka.pl ruszyła już zbiórka, z której środki zostaną przekazane na kontynuację akcji. Do wspólnej pomocy można dołączyć w dowolnej chwili klikając w link https://zrzutka.pl/z9xkte, a każda przekazana kwota to krok w kierunku szybkiej realizacji dobroczynnej inicjatywy. Przy założeniu, że podczas zbiórki uda się zgromadzić 450 000 zł, drugie tyle catering Kuroniowie Diety dołoży od siebie.

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie