zdrowie sprawy społeczne

Solidarny gest pomocy

31.03.2020 | Kuroniowie Diety

Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety nie ustają w pomocy szpitalom dedykowanym do walki z koronawirusem. Oba podmioty przeznaczyły 50 tys. zł w formie regeneracyjnych posiłków, w które codziennie zaopatrują już łącznie 19 placówek na terenie całej Polski. Jeszcze dzisiaj pomoc otrzyma również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Do szpitala przy ul. Koszarowej 5, w dniu dzisiejszym zostanie dostarczonych 50 pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Każdy z nich zapewnia pracownikom odpowiednią regenerację, wzmocnienie i zastrzyk energii do dalszych działań. Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję przeznaczono 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 w pełni odżywczych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Każda z zaopatrywanych placówek, ma dodatkowo możliwość wyboru preferowanego wariantu diety spośród : standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Jeszcze dziś posiłki trafią do rąk pracowników  łącznie 19 szpitali, na terenie całej Polski, tj. w : Warszawie, Łomży, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Bielsku Podlaskim, Elblągu, Gdańsku, Wejherowie, Bydgoszczy, Radomiu, Szczecinie, Grudziądzu, Tychach i we Wrocławiu. Docelowo Organizatorzy chcą objąć pomocą  21 szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne, dostarczając posiłki nieprzerwanie, przez 30 dni. Wyjście naprzeciw tak ogromnym potrzebom wymaga natomiast zgromadzenia odpowiednich środków. Dzienny koszt przygotowania i dystrybucji posiłków do placówek to 30 000 zł czyli 900 000 zł w ciągu 30 dni.  Na portalu zrzutka.pl ruszyła już zbiórka, z której środki zostaną przekazane na kontynuację akcji. Do wspólnej pomocy można dołączyć w dowolnej chwili klikając w link https://zrzutka.pl/z9xkte,  a każda przekazana kwota to krok w kierunku szybkiej realizacji dobroczynnej inicjatywy. Przy założeniu, że podczas zbiórki uda się zgromadzić 450 000 zł, drugie tyle catering Kuroniowie Diety dołoży od siebie.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie