zdrowie sprawy społeczne

Współpraca na dużą skalę

25.03.2020 | Kuroniowie Diety

Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku już dziś otrzyma wyjątkowe wsparcie. Do placówki trafią zestawy diet złożone z pełnowartościowych posiłków do rozdysponowania wśród pracowników. W ramach akcji, której celem jest pomoc szpitalom dedykowanym do walki z koronawirusem, Fundacja Kuroniówka wraz z cateringiem dietetycznym Kuroniowie Diety przekazuje 50 tys. zł w formie posiłków. Gdańska placówka jest kolejną pozycją na liście inicjatywy wspierającej polską służbę zdrowia.

Do szpitala w Gdańsku, znajdującego się przy ul. Polanki, już dziś dostarczonych zostanie 50  zbilansowanych, w pełni odżywczych posiłków. Każdy z nich to pokrycie zapotrzebowania niezbędnej ilości składników odżywczych i spora dawka energii. - Zależy nam na tym, by szczególną opieką otoczyć tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do walki z epidemią. Lekarze i cały medyczny personel pracują nieustannie na najwyższych obrotach troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów. Zaopatrując szpitale dedykowane do walki z koronawirusem, w zestawy zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, pomagamy pracownikom zregenerować siły i uzupełnić niezbędne zasoby energii potrzebne do dalszych zmagań z obecną, trudną sytuacją – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję przeznaczono 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 pełnowartościowych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. W dniu dzisiejszym, oprócz Szpitala w Gdańsku, zaopatrzenie otrzyma również personel  placówek w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Łomży, Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Organizatorzy są w stałym kontakcie z pozostałymi placówkami na terenie całego kraju. – Sprawdzamy zapotrzebowanie i możliwości m.in. w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy – komentuje Włodzimierz Cała. Dodatkowo, wszystkie zainteresowane wsparciem szpitale mogą również zgłaszać się samodzielnie za pośrednictwem kanałów social media lub biura obsługi klienta na stronie Kuroniowie Diety. Oba zaangażowane w akcję podmioty, deklarują również chęć długofalowej pomocy i podjęcia nowych działań, w sytuacji gdy realne potrzeby okażą się wyższe od zakładanych.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie