zdrowie sprawy społeczne

Pomoc na wyciągnięcie ręki

23.03.2020 | Kuroniowie Diety

Szpital Specjalistyczny w Krakowie jeszcze dziś otrzyma wyjątkowe wsparcie. Do placówki trafią zestawy diet złożone z pełnowartościowych posiłków do rozdysponowania wśród pracowników. W ramach akcji, której celem jest pomoc szpitalom dedykowanym do walki z koronawirusem, Fundacja Kuroniówka wraz z cateringiem dietetycznym Kuroniowie Diety przekazuje 50 tys. zł w formie posiłków. Krakowska placówka jest kolejną pozycją na liście inicjatywy wspierającej polską służbę zdrowia.

Do szpitala w Krakowie, znajdującego się przy osiedlu Na Skarpie, już dzisiaj dostarczonych zostanie 10  zestawów diet składających się z 5 zbilansowanych, w pełni odżywczych posiłków. Każdy z nich to zastrzyk energii i pokrycie niezbędnej ilość składników pokarmowych. - Zależy nam na tym, by szczególną opieką otoczyć tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do walki z epidemią. Lekarze i cały medyczny personel pracują nieustannie na najwyższych obrotach troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów. Zaopatrując szpitale dedykowane do walki z koronawirusem, w zestawy zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, pomagamy pracownikom zregenerować siły i uzupełnić niezbędne zasoby energii potrzebne do dalszych zmagań z obecną, trudną sytuacją – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję przeznaczono 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 pełnowartościowych posiłków. Każdy z nich przygotowywany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Pierwsze zaopatrzenie powędrowało już do warszawskich szpitali przy ul. Szaserów, Wolskiej oraz do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury.  W dniu dzisiejszym, oprócz Szpitala w Krakowie i wyżej wymienionych, posiłki otrzyma również personel  placówek w Łodzi, Radomiu, Łomży, Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Organizatorzy prowadzą rozmowy definiujące potrzeby jednostek w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy, pozostając jednocześnie otwarci na samodzielne zgłoszenia szpitali, docierające przez social media lub biuro obsługi klienta. Zarządzający obu zaangażowanych w akcję podmiotów deklarują gotowość do podjęcia dalszych działań, w sytuacji w której realne potrzeby okażą się wyższe od dotychczas zakładanych.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie