wydarzenia sprawy społeczne

W Walentynki podziel się miłością z potrzebującymi dzięki akcji Fundacji Świętego Mikołaja

Święto zakochanych to dla wielu osób okazja do celebrowania i wyrażania uczuć. Wychodząc naprzeciw ludzkiej potrzebie miłości Fundacja Świętego Mikołaja zorganizowała akcję, dzięki której można podzielić się miłością nie tylko z ukochaną osobą ale i najbardziej potrzebującymi.

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do dobroczynności. W dniu zakochanych można podarować walentynkową darowiznę na rzecz jej podopiecznych i otrzymać spersonalizowane podziękowanie, które można również podarować najbliższej osobie.

Pomysł na akcję kiełkował w mojej głowie już od dłuższego czasu, ponieważ co kilka miesięcy staję przed dylematem, co sprezentować ukochanej osobie – mówi Natalia Chruścicka pomysłodawczyni akcji. Okazji jest bardzo dużo, a pomysły w pewnym momencie się kończą i do ostatniej chwili szukam idealnego prezentu. Pewnego razu zaproponowałam partnerowi, aby zrezygnować z jednego prezentu w roku i dowolną kwotę wpłacić na cele charytatywne. Pomysł bardzo mu się spodobał. Pomyślałam wtedy, że być może także innym parom taka opcja przypadnie do gustu. Efektem tego jest akcja „Podziel się miłością z potrzebującymi” – wyjaśnia Natalia Chruścicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Zebrany dochód trafi do potrzebujących dzieci żyjących w Polsce, w ukraińskim Mariupolu i Aleppo – podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Wystarczy wpłacić darowiznę na konto Fundacji Świetgo Mikołaja - nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001, z dopiskiem „Podziel się miłością”. A następnie wysłać e-mail na adres natalia.chruscicka@mikolaj.org.pl z imieniem ukochanej osoby. Każda osoba otrzyma na swoją skrzynkę mailową spersonalizowaną charytatywną walentynkę z informacją o darowiźnie, którą może podarować partnerowi lub partnerce.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.mikolaj.org.pl oraz na Facebook’u fundacji.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

kontakt dla mediów
Izabela Stawicka
Fundacja Świętego Mikołaja, Fundacja Świętego Mikołaja
Izabela Stawicka

izabela.stawicka@mikolaj.org.pl

tel: +48 607 713 321

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia