kultura/sztuka/rozrywka sprawy społeczne nauka/edukacja/szkolenia

Intensywny rozwój Zaczytanych Bibliotek Providenta i Fundacji Zaczytani.org

04.02.2020 | Provident Polska SA

Trzeci rok wspólnych działań Provident Polska i Fundacji Zaczytani.org przyniósł dziesięć nowych Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i domach dziecka oraz blisko 11 800 przekazanych książek. W kolejne otwarcia nowych bibliotek zaangażowani byli zarówno członkowie zarządu jak i pracownicy Providenta. 3 lutego powstała kolejna zaczytana biblioteka, tym razem w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile. W najbliższym czasie otwarcie pięciu bibliotek dla seniorów.

Fundacja Zaczytani.org od lat promuje w swoich działaniach edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe. Organizacja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych.

Rok wytężonej pracy

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu Provident Polska, udało się zebrać blisko 28 tysięcy książek, które zostały przekazane potrzebującym. Lider rynku pożyczkowego w Polsce, wspólnie z Fundacją Zaczytani.org otworzył dziesięć bibliotek w szpitalach i domach dziecka. Każdej uroczystej inauguracji biblioteki towarzyszyły atrakcje dla małych beneficjentów, którzy mogli posłuchać bajek czytanych przez znanych artystów m.in. aktorkę Monikę Morozowską, aktora Michała Rolnickiego oraz Mateusza Banaszkiewicza z Kabaretu Młodych Panów. 

- W Provident Polska wszyscy angażujemy się w działania na rzecz tych, którzy pomocy potrzebują – podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. Z okazji Mikołajek zarząd firmy odwiedził dzieci przebywające w warszawskim Szpitalu Pediatrycznym. Goście wspólnie czytali bajki oraz odwiedzili oddziały onkologii i hematologii, a także kardiologii oraz alergologii. Chorym dzieciom przekazano ponad 400 prezentów.

Działania Providenta na rzecz małych pacjentów zostały docenione przez organizatorów akcji. Podczas Gali Zaczytani.org, która odbyła się w listopadzie, Provident Polska został nagrodzony za wsparcie Zaczytanej Akademii, w ramach której koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w 13 miastach.

Ambitne plany

Nowy rok Provident i Fundacja Zaczytani.org rozpoczęli od inauguracji programu bajkoterapii w szpitalu w Płocku. Pracę wolontariuszy koordynowała Ewelina Krawczyńska z płockiego oddziału Providenta. W tym roku swoje działania firma chce skierować nie tylko do dzieci, ale także do seniorów. Provident będzie współorganizatorem szkoleń z biblioterapii oraz wesprze Fundację Zaczytani.org w otwarciu pięciu bibliotek dla seniorów. Jak co roku, pożyczkodawca będzie także angażował się w zbieranie kolejnych książek, które potem posłużą do bajkoterapii i biblioterapii.

Bardzo cieszymy się, że w 2020 będziemy kontynuować współpracę z Fundacją Zaczytani.org. Trzy lata wspólnej aktywności dały wymierne efekty w postaci 39 bibliotek, a bajkoterapia dotarła do ponad 400 tys. małych pacjentów - mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Bardzo ważnym projektem jest dla nas wsparcie Zaczytanej Akademii, która skupia osoby koordynujące pracę wolontariuszy oraz współpracę ze szpitalami i domami dziecka, w których prowadzona jest bajkoterapia. W 2020 r. w biurze głównym Providenta odbędą się dwa zjazdy koordynatorów akcji. Dzięki temu będziemy mogli pomagać potrzebującym z większą skutecznością – podkreśla Agnieszka Krajnik.

kontakt dla mediów
Agnieszka Krajnik
Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa, Provident Polska SA
Agnieszka Krajnik

agnieszka.krajnik@provident.pl

tel: +48 22 455 47 61

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka