kultura/sztuka/rozrywka

Cześć, tu kino! – Provident i AXA ruszają w Polskę z planem na filmową rozrywkę

29.01.2020 | Provident Polska SA

Provident i AXA ponownie zapraszają na wysokiej jakości projekcje filmowe. Tym razem wraz z kinem objazdowym odwiedzą widzów w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin.

Plan na kino to kolejne wspólne przedsięwzięcie kulturalne zorganizowane przez Outdoor Cinema w partnerstwie z największą firmą pożyczkową Provident Polska oraz firmą ubezpieczeniową AXA. To objazdowy projekt, który docelowo odwiedzi ponad 100 polskich miejscowości. Dzięki współpracy partnerów i organizatora latem ubiegłego roku Polacy mogli realizować filmowe plany podczas najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce, popularnego „Kina Letniego Sopot – Zakopane”. Przez 62 dni widzowie oglądali najlepsze filmy w popularnych polskich kurortach.

- Plan na kino to już kolejny projekt, w który angażujemy się wspólnie z firmą ubezpieczeniową AXA. Współpraca przy festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane zakończyła się dużym sukcesem. W minione wakacje ponad 100 tys. widzów obejrzało ponad 100 projekcji filmowych. Jesteśmy przekonani, że kino objazdowe, dzięki ciekawemu i aktualnemu repertuarowi, również będzie cieszyło się zainteresowaniem wielbicieli dobrego kina – Andrzej Zackiewicz, Dyrektor Departamentu Rozwoju Marki i Sprzedaży w Kanałach Marketingowych w Provident Polska. – Jesteśmy dumni, że nasza codzienna współpraca biznesowa z firmą AXA ma swój nowy wymiar we wspólnych projektach kulturalnych - mówi.

Plan na kino w Twojej miejscowości

Kino objazdowe wyruszy w 9 tras filmowych. Pierwsza z nich zainaugurowana została już 17 stycznia i obejmuje 41 miejscowości, w których nie ma czynnego kina. Filmowe seanse odbędą się m.in. w Szczytnie, Wolsztynie, Nidzicy, Lidzbarku, Przasnyszu i Kamieniu Pomorskim.

- Bardzo cieszmy się, że projekt Plan na kino realizowany wspólnie z Provident Polska dotrze przede wszystkim do mniejszych miejscowości, w których brakuje kina. Utrudnia to mieszkańcom dostęp do aktualnych i popularnych premier – Agnieszka Durst-Wilczyńska, Dyrektor Departamentu Marki i Mediów Społecznościowych w grupie AXA w Polsce. – Pierwsza trasa objazdowego kina rusza w gorącym okresie nagród filmowych, co zachęca do realizowania kulturalnych planów noworocznych– dodaje.

Nowości filmowe, często już w dniu premiery, będzie można oglądać w lokalnych salach, które dzięki zastosowanej technologii, zapewnią najwyższą jakość projekcji. W całym 2020 roku Plan na kino obejmie 200 dni projekcyjnych w 100 miejscowościach. Podczas ponad 1000 seansów widzowie obejrzą ponad 50 premierowych filmów.

Wpisz kino do swojego kalendarza

Chętni, którzy chcą skorzystać z bogatego repertuaru, już teraz mogą zaplanować wizytę w kinie. Przedsprzedaż biletów odbywa się na stronie www.plannakino.pl/kup_bilet. W przypadku spontanicznej decyzji o filmowym wieczorze, będzie można kupić je także w kasie kina bezpośrednio przed seansem. Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, osobom w wieku 60+, rodzinom i opiekunom z dziećmi. W dni robocze kino zaprasza również grupy zorganizowane, w tym szkoły. Bilet grupowy w specjalnej cenie można kupić tylko w kasie kina po wcześniej rezerwacji telefonicznej pod numerem (22) 357 78 00.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Rzeczniczka Prasowa, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka