kultura/sztuka/rozrywka energetyka

Które miasto świeci się najpiękniej w Polsce? Emocjonujący finał głosowania!

14.01.2020 | Świeć Się z ENERGĄ

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od zakończenia głosowania w finale ogólnopolskiego Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”. Wyłonione zostanie w nim miasto o najpiękniejszych świetlnych dekoracjach. Rywalizacja na finiszu jest niezwykle zacięta!  Aktualnie na czele znajdują się Bielsko-Biała i Bydgoszcz. Wszystko jeszcze może jednak ulec zmianie - różnice sięgają kilkuset głosów, a liderom po piętach depczą Rzeszów, Września i Zamość.

Runda finałowa 11. edycji ogólnopolskiego konkursu trwa tylko do 15 stycznia do godz. 23.59.  Warto do końca wspierać swojego faworyta, by pomóc mu w walce o tytuł! Nagrodą dla zwycięskiego miasta jest sprzęt AGD o łącznej wartości 50 tys. zł, który zostanie przekazany dla osób potrzebujących.

Bielsko-Biała - finalista 11. edycji plebiscytu miast
Bielsko-Biała - finalista 11. edycji plebiscytu miast

O tytuł rywalizuje 16 „mistrzów województw”, wyłonionych podczas etapu regionalnego zabawy. Wszyscy finaliści już wygrali, zdobywając ufundowane przez Grupę Energa zestawy energooszczędnych urządzeń AGD o wartości 10 tys. zł każdy. Teraz miasta walczą o nagrodę główną. Aktualnymi liderami są Bielsko-Biała i Bydgoszcz (stan na 14 stycznia godz. 10.00). Te dwa miasta zdobyły już po ponad 5 tys. głosów Internautów. Nieznacznie za nimi plasują się Września, Zamość i Starachowice.

– Cieszę się, że Zamość znowu może pochwalić się przed całą Polską pięknymi miejskimi iluminacjami mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. – Jestem dumny z zaangażowania mieszkańców. To dzięki nim wygraliśmy rywalizację na Lubelszczyźnie i mamy szansę na zdobycie tytułu „Świetlnej Stolicy Polski" po raz trzeci - dodaje.

Zamość - finalista 11. edycji plebiscytu miast
Zamość - finalista 11. edycji plebiscytu miast

Szala zwycięstwa może jednak jeszcze przechylić się na stronę innego kandydata – między liderami różnice sięgają kilkuset punktów, a w głosowaniu do ostatniej chwili będzie liczyć się każdy głos.

Klasyfikacja Plebiscytu Miast (stan na 14.01.2020 godz. 10.00):

 1. Bielsko-Biała
 2. Bydgoszcz
 3. Września
 4. Zamość
 5. Starachowice
 6. Rzeszów
 7. Wschowa
 8. Świnoujście
 9. Łomża
 10. Giżycko
 11. Legnica
 12. Czersk
 13. Radom
 14. Aleksandrów Łódzki
 15. Brzesko
 16. Opole

Finał głosowania dostarcza wielu emocji. Jedno jest pewne - zwycięzcę poznamy do 22 stycznia. Zachęcamy do przeglądania galerii miast i regularnego głosowania.

Rzeszów - finalista 11. edycji plebiscytu miast
Rzeszów - finalista 11. edycji plebiscytu miast

Szukamy talentów fotograficznych

Równolegle trwa rywalizacja w konkursie fotograficznym, w którym zgłoszono 1 802 zdjęcia i oddano 48 160 głosów. Najlepsze prace wyłoni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel.

– Cieszymy się, że po raz kolejny tyle osób kochających robić zdjęcia zechciało zaprezentować własną twórczość szerszej publiczności. „Świec się z Energą” to doskonała okazja do pochwalenia się swoim talentem reporterskim, czy artystycznym, dzięki czemu co roku wszyscy mamy szansę na podpatrywanie niezwykłych świątecznych ujęć z całej Polski – mówi Lidia Popiel, przewodniczącą Jury. – Choć do 15 stycznia czasu już niewiele, zachęcam do dodawania na SwiecSie.pl swoich zdjęć z okresu świąteczno-noworocznego. A spóźnialscy mają jeszcze szansę, by wziąć aparat do ręki i poeksperymentować. Mamy wokół nas do dyspozycji jeszcze mnóstwo  dekoracji miejskich i domowych. Warto powalczyć o uznanie jury i nagrody! – dodaje.

Wschowa - finalista 11. edycji plebiscytu miast
Wschowa - finalista 11. edycji plebiscytu miast

Nagrody w konkursie ocenianym przez jury zostaną przyznane w 5 kategoriach i będą bardzo wartościowe: 3 tys. zł dla zwycięzcy i 30 nagród o wartości 500 lub 1 tys. zł. Swoich laureatów wskażą także internauci. Na zwycięzców czekają bony na zakupy w sklep.energa.pl. Zgłaszanie zdjęć oraz głosowanie odbywa się na stronie SwiecSie.pl i potrwa do 15 stycznia.

kontakt dla mediów
Świeć Się z ENERGĄ
Biuro Prasowe

biuroprasowe@energa.pl

informacje o firmie

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie SwiecSie.plFacebooku i Instagramie.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka