praca nauka/edukacja/szkolenia

Nauka języka, doświadczenie zawodowe. Co jeszcze dają uczniom zagraniczne praktyki?

10.12.2019 | redakcja infoWire.pl

Wiele polskich szkół stara się pozyskiwać finansowanie na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów. Kluczem do sukcesu jest ciekawy pomysł i dobrze rozpisany projekt, z uwzględnieniem zagranicznego partnera. Co zyskują uczniowie?

Praktyki zawodowe za granicą to szansa dla zaangażowanych i zaradnych uczniów. Mają oni możliwość odbycia intensywnego kursu języka obcego z native speakerami oraz pracy pod okiem wykwalifikowanego personelu, np. szefów kuchni czy właścicieli restauracji.

„Uczniowie rozwijają umiejętności zdobyte w Polsce i mogą je sprawdzić w innym kraju. Po zakończonych praktykach otrzymują certyfikat zawodowy oraz językowy, co stanowi wartość dodaną w ich późniejszych CV” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magdalena Waglowska-Krzciuk, koordynator projektu „Londyn od kuchni” z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie.

„Rozliczenie takiego projektu jest dość skomplikowane. Przede wszystkim należy trzymać się budżetu. Wcześniej jest on przedstawiany radzie dzielnicy, a następnie miasta” – stwierdza Marcin Zimbicki, asystent projektu „Londyn od kuchni” z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie.

Redakcja wideo należy do multimedialnej agencji informacyjnej infoWire.pl i specjalizuje się w tworzeniu eksperckich treści wideo w jakości TV. Redakcja realizuje setki oraz materiały z przebitkami i napisami do odtwarzania na urządzeniach mobilnych.

załączniki

więcej z kategorii praca