budownictwo/nieruchomości

Łazienka bez glazury - czym pokryć ściany zamiast płytek?

29.11.2019 | Dekoral Professional

Choć obecność płytek w łazience wydaje się oczywista – ich walory praktyczne i wizualne są niezaprzeczalne – to coraz częściej spotyka się wnętrza pozbawione glazury. Czy łazienka bez płytek może być praktyczna? Okazuje się, że tak! Co więcej, takie rozwiązanie wiąże się z szeregiem zalet, o których warto pamiętać. Jak wykończyć łazienkę bez płytek i dlaczego warto?

łazienka bez glazury

Moda łazienkowa – aranżacje bez glazury

Do niedawna stylizacje łazienek bazowały na doborze płytek. Inwestorzy oczarowani byli mnogością różnorodnych rozwiązań, które dostępne były – i nadal są – w imponujących kolorach czy wzornictwie. Łazienki wykończone płytkami powoli jednak wychodzą z mody. Płytki znajdują się obecnie głównie na podłodze, a na ścianach występują do określonej wysokości. Kafelki wykorzystuje się głównie po to, aby zapewnić łatwość utrzymania łazienki w czystości – niewątpliwym walorem glazury jest szybkość jej sprzątania. Istnieją jednak łazienki całkowicie pozbawione glazury, gdzie na ścianach stosuje się specjalnie przystosowane farby.

Dlaczego warto zrezygnować z płytek?

Istnieje szereg walorów, z jakimi wiąże się brak płytek w łazience. Po pierwsze – koszty. Glazura oznacza sporą inwestycję, zwłaszcza gdy chce się nią pokryć całe ściany i podłogi. Płytki kosztują sporo, a im wymyślniejsze kolory i wzory – tym większy nakład finansowy jest potrzebny. Do tego doliczyć należy jeszcze wykonawstwo. Kładzenie płytek nie jest zadaniem dla amatorów, wymaga minimum doświadczenia, umiejętności i odpowiednich narzędzi. Niejednokrotnie zachodzi konieczność docinania kafelków, aby idealnie wpasowały się w powierzchnię. Chcąc zatem pokryć łazienkę płytkami, należy pamiętać o zapłacie dla fachowca.

Innym powodem dla rezygnacji z płytek jest trudność ich demontażu. Aranżacje łazienki z glazurą stanowią zazwyczaj wybór na długie lata, gdyż nikt nie lubi częstych remontów. Demontaż kafelków wiąże się z ogromną ilością kurzu, pyłu i z dużym nakładem pracy.

Malowane ściany w łazience – alternatywa dla glazury

Łazienkę można pomalować. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i farbę, która dedykowana jest przestrzeniom o podwyższonej wilgotności. Jest nią niewątpliwie farba Sigma Superlatex Classic, która stworzona została do uniwersalnego zastosowania. Sprawdzi się w łazience, gdyż wykazuje imponującą odporność na działanie wilgoci, a także środków dezynfekujących. Jest odporna na szorowanie i elastyczna – te jej cechy czynią ją najlepszą propozycją do malowania łazienki! Co więcej, jej aplikacja jest łatwa i bezproblemowa – każdy poradzi sobie z pomalowaniem łazienki, nie trzeba więc inwestować w fachowców. Farba nie chlapie i nie tworzy zacieków, a malowanie nią jest wygodne i proste.

Czy warto zatem zrezygnować z glazury na rzecz farby do łazienki? Okazuje się, że jest to świetna propozycja dla osób, które lubią częste zmiany aranżacyjne i cenią oszczędne rozwiązania.

 

superlatex classic 10L LN

kontakt dla mediów
Dekoral Professional
Kiwi Marketing

kiwippg2019@gmail.com

tel: 692 995 494

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości