transport

Linie Emirates otwierają pierwszy pozalotniskowy terminal odpraw w Dubaju dla pasażerów statków

14.11.2019 | Emirates

Czwartek, 14 listopada 2019 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates otworzyły pierwszy terminal odpraw poza lotniskiem, który zapewni wygodną przesiadkę pasażerom statków rejsowych. Stanowiska odprawy Emirates znajdujące się w porcie morskim w Dubaju (Port Rashid) umożliwią pasażerom opuszczającym pokład statku odprawić się przed lotem Emirates w tym samym miejscu.

Nowa usługa umocni pozycję Dubaju wśród najlepszych kierunków rejsów morskich na całym świecie, zapewniając jednocześnie klientom Emirates jeszcze większą wygodę. Dzięki możliwości dokonania bezpłatnej odprawy przed lotem w porcie, do którego zawinął statek, pasażerowie mogą wygodnie zwiedzić Dubaj bez bagażu, po czym udać się bezpośrednio na swój lot na lotnisko.

W terminalu Emirates w Port Rashid znajdzie się osiem stanowisk, przy których pracownicy przewoźnika będą przyjmować bagaże pasażerów i wydawać im karty pokładowe do 4 godzin przed odlotem. Punkt będzie czynny w sezonie żeglugowym od października do kwietnia. Szacuje się, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy Port Rashid przyjmie 198 statków rejsowych, a około 280 tys. pasażerów przesiądzie się stamtąd do samolotu Emirates.

Terminal uzupełni wprowadzoną w zeszłym roku usługę Home Check-in, która za opłatą pozwala pasażerom Emirates odprawić się przed lotem z dowolnego miejsca na terenie Dubaju. Oprócz tego linie Emirates oferują klientom usługę konsjerża, który zaopiekuje się ich bagażami na lotnisku.

Pasażerowie Emirates przylatujący do Dubaju, którzy chcieliby zwiedzić miasto, mogą skorzystać z przechowalni bagażu. Linie Emirates oferują także usługę Home Delivery, w ramach której bagaże są odbierane, kierowane do kontroli celnej, a następnie dostarczane pasażerom, zapewniając większy komfort podróży.

kontakt dla mediów
Aleksandra Ciok
Account Director, Emirates
Aleksandra Ciok

aleksandra.ciok@mslgroup.com

tel: +48 22 278 38 06

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 269 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 230 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport