budownictwo/nieruchomości

Centrum Logistyczne dla Lidla z nagrodą CIJ Award

08.11.2019 | Budimex SA

Centrum Logistyczne Lidla w Kałuszynie, zrealizowane przez Budimex w 2018 roku, zdobyło prestiżową nagrodę CIJ Award w kat. Leading Green Warehouse Development. Nagrodę przyznaje 20-osobowe jury z branży retail, budowlanej, hotelowej i logistycznej. Obiekt zrealizowany dla Lidla został uznany za najlepszy w Polsce obiekt logistyczny pod kątem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Nagrodę od 20 lat przyznaje Magazyn Commercial & Investment Journal, który jest opiniotwórczym medium na temat nowych projektów, nieruchomości, umów i działań inwestycyjnych, a także komentarze i szczegółową analizę rynku, statystyki i informacje o najnowszych trendach w Europie Północnej, Środkowej i Wschodniej oraz w międzynarodowych kręgach deweloperskich.

 

Centrum zrealizowane dla Lidla jest kolejną nagrodzoną realizacją Budimeksu. Wcześniej w tym roku nagrody zdobyły także inne budowy kubaturowe BudimeksuMareckie Centrum Edukacyjno Rekreacyjne w Markach i Fabryka Nuctech w Kobyłce.

 

Centrum logistyczne Lidla w Kałuszynie to największe w Polsce i najbardziej nowatorskie w Europie centrum należące do firmy Lidl.Obiekt na powierzchni ok. 28 tys. m2 ma dwie kondygnacje oraz część jednokondygnacyjną (ok. 30 tys. m2) przeznaczoną do wysokiego składowania. Razem powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 58 tys. m2. Na piętrze w części północno-wschodniej zlokalizowano przestrzeń administracyjno-socjalną. Kubatura obiektu, licząca 726 tys. m3, zbliżona jest od kubatury Pałacu Kultury i Nauki!

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości