środowisko naturalne/ekologia transport

Wybieramy transport bezpieczny dla środowiska

06.11.2019 | blinkee.city

Od 5 listopada mieszkańcy Tarnowa mogą skorzystać z floty blinkee.city powiększonej o dodatkowe 25 skuterów i 50 hulajnóg. Wprowadzenie nowych pojazdów to odpowiedź lidera elektromobilności w Polsce na ogromne zainteresowanie ekologicznym sposobem przemieszczania się w przestrzeni miejskiej.

Cieszymy się, że Tarnowianie z chęcią korzystają z technologicznych rozwiązań, które są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od naszych użytkowników, by udostępnić dodatkowe hulajnogi i skutery. Jesteśmy dumni, że poprzez powiększenie floty pojazdów blinkee.city, możemy odpowiedzieć na realne potrzeby klientów i oferować im nasze usługi, tam gdzie ich potrzebują najbardziej – komentuje Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

Wypożyczenie ekologicznych pojazdów odbywa się w prosty, a zarazem innowacyjny sposób – poprzez darmową aplikację mobilną, którą należy zainstalować na własnym smartfonie. Po etapie rejestracji, uzyskuje się dostęp do mapy miasta, która pozwala na zlokalizowanie najbliższego pojazdu i zarezerwowanie go na 15 minut. Ponadto, blinkee.city udostępnia swoim użytkownikom całodobową infolinię, dostępną pod numerem +48 (22) 290 25 25.

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Tarnowie to niezmiennie 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy. Natomiast skorzystanie ze skutera stale kosztuje 69 gr za minutę. Maksymalna, dzienna opłata za użytkowanie skutera wynosi 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik pojazdu staje, jednak dalszą podróż można kontynuować.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Inga Ryfka

i.ryfka@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy możemy poruszać w 28 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 500 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia