kultura/sztuka/rozrywka

Filmowe wspomnienie 11. Bella Skyway Festival!

20 świetlnych atrakcji, ponad 400 000 widzów, 6 dni niezapomnianych wrażeń. Choć od najbardziej magicznego wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim minęły już ponad 2 miesiące, warto przypomnieć sobie jak prezentuje się 11. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu – tym razem w filmowej odsłonie.

Bella Skyway Festival już od ponad dekady sprawia, że urokliwa architektura toruńskiego Zespołu Staromiejskiego nabiera nowego blasku. To doskonała okazja i zarazem wyzwanie dla amatorów fotografii i wideo, aby uchwycić to, co nietypowe, niecodzienne i magiczne. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku oglądać można wiele wspaniałych zdjęć i filmów – czego przykładem mogą być chociażby zdjęcia Adama Brzozy – fotografa National Geographic.

Oficjalna fotorelacja z 11. Bella Skyway Festival w Toruniu:

Bella Skyway Festival 2019

W dniach 20 – 25 sierpnia zaprezentowano łącznie 12 świetlnych instalacji i 8 projekcji multimedialnych, które w zaskakujący sposób interpretowały motyw przewodni, jakbym była „Różnorodność miejsca”. Wśród artystów znaleźli się twórcy z przeróżnych zakątków świata – począwszy od Francji, przez Litwę czy Finlandię, a skończywszy na Singapurze.

Wśród zaprezentowanych instalacji tłumy odwiedziły bodaj najbardziej kompleksową instalację w historii Bella Skyway Festival – „Chinatown”. Kilkusetmetrowa chińska ulica, pełna lampionów i fontann to dzieło polskiej grupy Waterconcept. Instalacja wzbogacona została o barwny mapping 3D autorstwa Art4Media. Równie wielkie wrażenie zrobiła kopuła projekcyjna autorstwa Polidomes International z pokazem „Devotion” w wykonaniu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Nie mniej ciekawe okazały się mniejsze instalacje takie jak „Quietly Speaking Colors” autorstwa Litwinki Kotryny Calkaite czy „Rainbow Connection” Yun z Singapuru. Wymieniać można by więcej!

Wszystkie instalacje prezentuje także festiwalowa relacja. Autorem filmu jest Partner Filmowy festiwalu, czyli Proxymedia Films. Przypomnijmy sobie jeszcze raz 11. Bella Skyway Festival!

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest
TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest
Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

kontakt dla mediów
Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji, Toruńska Agenda Kulturalna
Przemysław Draheim

p.draheim@tak.torun.pl

informacje o firmie

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka