polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (45) Patocelebryci zarabiają fortuny. Seks, krew i kasa. Oglądają to dzieci.

Temat z okładki

Klatka, jatka i fejm – Fame MMA to świat, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście i wolelibyście nie słyszeć. Świat, którego idole to patostreamerzy, którzy przez swoje szalone zachowania w sieci niejednokrotnie są idolami dzieci. Przekleństwa i zachowania, którym daleko do normalności to chleb powszedni sław Fame MMA. Więcej o rosnącym problemie piszą Paulina Socha-Jakubowska oraz Szymon Krawiec.

 

Kraj

Wyścig do pałacu – przed nami kolejne wybory – za moment przyjdzie czas aby wybrać nowego prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz,a może Szymon Hołownia? Kto będzie nowym mieszkańcem Pałacu Prezydenckiego? Na ten temat piszą Joanna Miziołek, Eliza Olczyk i Marcin Dzierżanowski.

Wielka gra o miasto – nie było jeszcze w Polsce rządu, który odważyłby się podnieść rękę na interesy branży deweloperskiej, a ostatni przypadek burmistrza dzielnicy Włochy w Warszawie pokazuje o jakich układach na co dzień nie wiemy. Obywatelska walka często kończy się w sądzie przegraną sprawą, dlatego ludzie boją się walczyć o sprawiedliwość. A jak się okazuje deweloperzy mają w Polsce szerokie pole do popisu. O ciężkiej batalii obywatela z deweloperami pisze Jan Śpiewak.

 

Społeczeństwo

Śmierć w cieniu miesięcznicy - Pospolite zabójstwo w okolicy Pałacu Prezydenckiego prawicowa prasa wykreowała na mord polityczny. O przypadkowej ofierze pisano wiersze, a Sejm uczcił jej pamięć minutą ciszy. O całej sprawie pisze Helena Kowalik.

Kościół w kryzysie – mobbing, bogactwo, władza i niekontrolowane wydawanie pieniędzy z tacy. Dlaczego części polskich biskupów nie ruszają kolejne skandale i coraz większe zgorszenie świeckich? Więcej na ten temat w swoim artykule pisze Piotr Żyłka.

 

Biznes

Zmartwychwstanie lumpeksów – czym jest dzisiejszy lumpeks? Czy dalej możemy mówić o starych, wyblakłych ubraniach, rozrzuconych jakkolwiek po sklepie? Absolutnie nie. Dzisiaj tzw. second handy to eleganckie butiki, w których ubiera się co trzeci Polak. Czy lumpeksy wygryzą Zalando i H&M? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Magdalena Grynn.

Miliony ze śmietnika - Polak marnuje prawie ćwierć tony żywności rocznie. To tak, jakby co miesiąc wyrzucać do kosza 200 zł. Pod tym względem jesteśmy jednym z europejskich czempionów, dlatego to u nas tyją firmy, które na tym naszym marnotrawstwie potrafią zarabiać. Więcej na ten temat pisze Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Przyparci do muru - im bliżej 30. rocznicy obalenia muru berlińskiego, tym więcej wydarzeń utrudniających Niemcom radosne świętowanie tego historycznego wydarzenia. A trzeba pamiętać, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń naszej nowożytnej historii. Na ten temat pisze Jakub Mielnik.

 

Kultura

Lot w ciemno - „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i książka „Tylko smutek jest piękny” Krzysztofa Karpińskiego to opowieści o inności. Bo biografi a zmarłego 46 lat temu niewidomego pianisty układa się w historię człowieka, który w klubie znajdował muzykę i szczęście. Poza nim: ciemność, strach i samotność. O najnowszym filmie pisze Katarzyna Skrzydłowska-Klin.

Dobrze się gra w miłym towarzystwie - Czasem wolę rozrywkę od kina pretensjonalnego i artystowskiego. W „Zombieland: Kulki w łeb” chodzi o to, aby nie dać się zjeść i wytłuc jak najwięcej zombi. I co? Nie brzmi to jak metafora życia? – mówi znany m.in. z filmów Finchera i Allena aktor Jesse Eisenberg. O jego twórczości i najnowszym filmie rozmawiała z nim Anna Serdiukow.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 4 listopada trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka