praca

Poczujmy Flow - pierwszy w Polsce coworking dla kobiet otwarty

30.10.2019 | Olivia Business Centre

O4 Flow otworzył właśnie swoje podwoje w Olivia Business Centre. Pierwszy w Polsce coworking dla kobiet jest kolejnym projektem jednego z największych coworkingów w kraju, O4 Coworking.

 

O4 Flow to przestrzeń dla przedsiębiorczyń, freelancerek, dla właścicielek biznesów czy pań pracujących w korporacji. Tak naprawdę jest dla każdego, kto chciałby zaistnieć w nowym, innym środowisku, które powstaje po to, by pomóc stymulować kreatywność, wzmacniać kompetencje, rozwijać siebie i swój biznes.

- Nasi bliscy dzielą się na dwie grupy: wspierających i deprecjonujących. Pierwszy jest zachwycony każdym naszym pomysłem i działaniem. Drugi sugeruje lub otwarcie mówi o tym, że mogłybyśmy coś zrobić inaczej, lepiej, szybciej… W O4 Flow znajdzie się miejsce dla reprezentantów obu typów osobowości, bo jesteśmy pięknie różne i te nasze różnice charakterów nas dopełniają – podkreśla Dominika Rossa. – Czasami potrzebujemy poklepania po ramieniu, innym razem przysłowiowego kopniaka w tyłek. Czasem chcemy usłyszeć: „Nie martw się, dasz radę”, a niekiedy „Spróbuj ponownie i możesz to zrobić tak czy tak”. I tego dowiedzieliśmy się podczas przeprowadzanych przez nas badań. W O4 Flow najczęściej jednak usłyszycie „Zróbmy to razem” – dodaje.

Właśnie taką pewność mają Ambasadorki O4 Flow, które podkreślały, że wsparcie, jakim wzajemnie obdarowywać powinny się kobiety jest kołem napędowym do spełniania oczekiwań i realizacji celów. Podczas konferencji prasowej licznie zebrani goście mogli się przekonać, jak faktycznie to przekonanie przekłada się na zawodową rzeczywistość Natalii Hatalskiej założycielki Infuture Hatalska Foresight Institute, Olgi Kozierowskiej twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką oraz Marty Moksy Dyrektor Zarządzającej O4 Coworking.

- Właśnie dlatego tworzymy miejsce, w którym panie będą mogły pracować kiedy chcą i tak jak chcą, mając przy okazji kontakt z osobami, które dzielą podobne doświadczenia i wzmacniając kompetencje, które są dziś niezbędne do wzrostu konkurencyjności na rynku pracy. W O4 Flow będą dyżurować prawnik i księgowa. Zagwarantujemy rezydentom dostęp do platformy z wiedzą biznesową oraz marketingową. Postawimy na spotkania networkingowe i eventy pogłębiające know-how. Zaprojektowaliśmy np. Session Room, przestrzeń dedykowaną indywidualnym spotkaniom z coachem, trenerem personalnym, psychologiem, mediatorem, ale też dietetykiem czy logopedą – opowiada Dominika Rossa.

 

Powiew skandynawskich inspiracji

Wnętrza O4 Flow zostały zaprojektowane z myślą o paniach i z udziałem pań. Prace aranżacyjne poprzedziły badania i ankiety, których respondentki uznały styl skandynawski za ten, który powinien dominować w kobiecym coworkingu.

- Styl ten jest kojarzony z naturalnością, prostotą, stonowanymi barwami. Ale też ze zrównoważonym rozwojem i szacunkiem dla środowiska naturalnego – opowiada Dagmara Czarnobaj-Zielińska ze studia Desire, projektantka O4 Flow. – Zależało mi na zachowaniu balansu między skandynawskim umiarem a poczuciem przytulności hygge. Tutaj mamy czuć się dobrze i mieć ochotę tu być. Mam nadzieję, że prostymi zabiegami uda nam się wzbudzić w rezydentkach poczucie przynależności do tego miejsca, że poczują tu flow, dzięki któremu rozwiną siebie, swoje pasje i biznesy. Wierzę w ten projekt, dlatego zdecydowałam się na współpracę przy nim i finalnie sama będę członkinią O4 Flow – przyznaje z uśmiechem.

W wizję Czarnobaj - Zielińskiej doskonale wpisała się koncepcja wyposażenia wnętrza zaproponowana przez JYSK, partnera O4 Flow. Ta międzynarodowa sieć handlowa wywodząca się z Danii oferując „wszystko dla domu” zarządzana jest w oparciu o skandynawskie korzenie, które odzwierciedlają kulturę firmy i sposób prowadzenia przez nią działalności. W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku, a siedziba JYSK Polska znajduje się w Gdańsku.

 

Wielobarwne Flow

Przekraczając gościnne progi Flow od razu można się przekonać, że ten coworking ma wiele barw. Geneza tkwi w pojęciu z pogranicza psychologii pozytywnej i psychologii motywacji. Twórcą koncepcji jest Mihály Csíkszentmihályi, według którego flow to stan między satysfakcją, a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności. Na postawie teorii przepływu Csíkszentmihályi powstała np. kultowa gra komputerowa „Flow”. Po wtóre, w terminologii parkourowej flow oznacza płynność ruchów. Po trzecie, w potocznym rozumieniu znaczy tyle, co płynność, zaangażowanie, pozytywne nastawienie, optymizm, swoboda w myśleniu i działaniu, luz, „bycie na fali”, poczucie, że „dobrze mi idzie” oraz że mam dobry kontakt z rozmówcą. Nazwa coworkingu dla pań i jego znak graficzny miejsca idealnie odzwierciedlają założenia, jakie przyświecają tej nowoczesnej przestrzeni.

Według założycieli kobiecego coworkingu O4 Flow nazwą i znakiem graficznym ma komunikować płynność rozwoju biznesu oraz rozwoju osobistego. Podkreślać też optymalne warunki do osiągania sukcesu w atmosferze wsparcia i akceptacji. Znaczenie ma również wkomponowanie elementów logo O4 Coworking w znak graficzny O4 Flow. Ten ruch ma podkreślić koegzystencję i dopełnienie obu bytów; O4 Flow jest bowiem integralną, ale autonomiczną częścią O4 Coworking. Kolorystyka znaku nawiązuje do stylu wnętrza.

 

O4 Coworking

O4 Flow jest częścią O4 Coworking, jednego z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się coworkingów w Polsce. O4 Coworking to 5000 mkw przestrzeni idealnie dopasowanej do różnych potrzeb firm i branż. Znajdą się tu miejsca niezwykle prestiżowe, z widokiem z 13 piętra na całe Trójmiasto, miejsca, w których można czuć się swobodnie, chodzić z psem do pracy, miejsca głośne i ciche – takie, by każdy znalazł miejsce idealne dla siebie. To przestrzeń skierowana do wszystkich, niestawiająca żadnych wymogów formalnych, zapraszająca w swoje progi zarówno startupy, początkujących przedsiębiorców, jak i przedsiębiorców już dojrzałych lub rozwijających się. Przestrzeń O4 Coworking to nie tylko miejsce do pracy, lecz ogrom projektów akceleracyjnych wspierających startupy, rozwojowych dla studentów i młodych przedsiębiorców, a przede wszystkim miejsce spotkań i networkingu. W przestrzeni O4 Coworking mieści się ponad 80 firm z 7 różnych krajów.

 

PRAKTYCZNIE O FLOW

Metraż: ponad 500 m2. Adres: Al. Grunwaldzka 472, Gdańsk. Przestrzeń znajduje się w biznesowym sercu Trójmiasta, w Olivia Business Centre, w budynku Olivia Gate A, na 1. piętrze. Wejście jest zarówno od Al. Grunwaldzkiej jak i od patio OBC.

 

 

 

 

 

 

 

kontakt dla mediów
Manager Komunikacji, Olivia Business Centre
Krzysztof Król

Krzysztof.Krol@oliviacentre.com

informacje o firmie

Olivia Business Centre – największe centrum biznesowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w samym sercu Trójmiasta stanowi szczególny adres dla ponad 500 topowych firm. Swoje siedziby mają tu m.in. Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, czy ThyssenKrupp. 

Rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowych – dostęp do obecnych w centrum wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. 

 

załączniki

więcej z kategorii praca