polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (44) Ranking: Najbardziej wpływowi Polacy

Ranking

50 najbardziej wpływowych Polek i Polaków – swoją pracą, staraniami, władzą czy talentem wpisują się w polskie społeczeństwo jako Ci, którzy swoją decyzją mogą wpłynąć na nasze życie i ukształtować codzienną rzeczywistość. Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek i Polaków przygotowała redakcja Wprost.

 

Kraj

Polacy są gotowi na kobietę prezydenta - Na wzór paktu senackiego powinniśmy zawrzeć pakt prezydencki. A więc się zobowiązać, że w drugiej turze wyborów wszystkie prodemokratyczne ugrupowania poprą jednego kandydata – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu. O wyborach prezydenckich i sytuacji politycznej w Platformie opowiedziała w rozmowie z Olgą Wasilewską i Marcinem Dzierżanowskim.

Musimy wrócić do polityki miłości - Wybory prezydenckie da się wygrać tylko manifestacją zdolności do szanowania przeciwników politycznych. Małgorzata Kidawa-Błońska do takiej wersji stylu politycznego pasuje nadzwyczajnie – mówi Bronisław Komorowski, były prezydent RP. O aferze z liczeniem głosów w senacie, przegranej opozycji i walce w wyborach prezydenckich rozmawiali z nim Olga Wasilewska i Marcin Dzierżanowski.

Rozłamowcy będą wyklęci - Polityka to jest też sfera ambicji. Problem pojawiłby się, gdyby ktoś stwierdził, że jego interes osobisty jest ważniejszy niż dobro całej formacji – mówi Adam Bielan, eurodeputowany PiS. O politycznej rzeczywistości prawicy, przegranym Senacie i aferach rządowych rozmawiała z nim Joanna Miziołek.

Senat do zdobycia – Od momentu, gdy partie opozycyjne razem z senatorami niezależnymi zdobyły większość mandatów w Senacie, po stronie opozycyjnej trwają przepychanki o to, kto ma zostać marszałkiem tej izby. A mnogość kandydatów oznacza, że koniec końców, tego jedynego cały czas nie ma. Jak i kiedy zakończy się wewnętrzna rozgrywka w PO o najważniejsze miejsce w senacie? O tym wszystkim pisze Eliza Olczyk.

 

Społeczeństwo

Ani słowa o seksie – jeśli nowy projekt ustawy „Stop pedofilii” stanie się ustawa, o seksie z młodzieżą nie będzie mógł porozmawiać nawet lekarz. Rząd z jakiegoś powodu próbuje utrudnić każdą formę edukacji seksualnej, zasłaniając się „ochroną dzieci”. Choć już teraz trudno jest zdobyć środki antykoncepcyjne, to może okazać się to jeszcze trudniejsze. Jaka będzie przyszłość edukacji seksulanej w Polsce? Na ten temat w swoim artykule pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

#SEXEDPL jest cool - Rząd wymyślił kolejne widmo, którym zastrasza naród. Ale tak naprawdę prowadzi wojnę z przerażonymi nastolatkami – mówi Anja Rubik, światowa top modelka i propagatorka edukacji seksualnej w Polsce. O walce za wolność i edukację młodzieży, ustawie „Stop Pedofilii” i zmorach rządu opowiedziała w artykule dla Wprost. Rozmowę przeprowadziła Agata Jankowska.

Tajemnica arcybiskupa Głódzia - Abp Sławoj Leszek Głódź chciał zwolnić z funkcji dyrektora hospicjum śmiertelnie chorego duszpasterza ks. Jana Kaczkowskiego – dowiedział się „Wprost”. Na jaw wychodzą kolejne fakty w sprawie mobbingu, jakiego od lat dopuszcza się wobec duchownych gdański metropolita. Całą sprawę opisują Szymon Krawiec i Marcin Dzierżanowski.

 

Biznes

Trumny, urny i seks – dzisiaj dwóch na trzech Niemców swoją ostatnią podróż odbywa właśnie w polskich trumnach. W większości pochodzą one od Zbigniewa Lindnera, który co roku zbija ich z desek 180 tys. sztuk. Opanował już rynki w Niemczech, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Jak Zbigniew Lindner podbił rynek materiałów ostatniej posługi? O tym pisze Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Jak Macron oddaje Putinowi Bałkany - Przez ostatnie 20 lat spokój w państwach byłej Jugosławii utrzymywany był przez obietnicę przyjęcia ich do UE. Weto Francji w tej sprawie może reaktywować konflikty etniczne, co bardzo przyda się Rosji. Jak mieszkańcy Bałkanów poradzą sobie z kryzysem i czy decyzja prezydenta Francji może wpłynąć na poszerzenie strefy wpływów ze wschodu? Na te pytania w swoim artykule odpowiada Jakub Mielnik.

 

Innowacje

Dusiciel z komina – węgiel dla Polaków oraz dla polskiego rządu dalej jest głównym źródłem energetycznym, a  na horyzoncie nie widać żadnej perspektywy na zmiany czy  alternatywy. Jednak ani na  choroba, ani przedwczesna śmierć nie przekonują Polaków do wymiany pieców na nowe. Prędzej zrobią to aspiracje, żeby żyć jak na Zachodzie. A tam się węgla do pieca nie dokłada. O węglowym problemie pisze Magdalena Gryn.

Rolniczy ekoparadoks - Produkcja żywności wymaga czystej wody, gleby i powietrza, a jednocześnie sama emituje zanieczyszczenia. Wąsko rozumiane rolnictwo ekologiczne to daleko niewystarczająca odpowiedź na ten ekoparadoks. Coraz bardziej wybrzmiewa głos ekspertów, którzy alarmują, żeby jak najszybciej znaleźć jego rozwiązanie. Temat opisuje Anna Urban.

 

Kultura

Seks, country i słabe vibrato - Kandydatka do tytułu współczesnej królowej popu nie skończyła jeszcze trzydziestki. Taylor Swift wydała siódmą, świetnie przyjętą płytę „Lover”. Z idolki nastolatek wyrosła na jedną z najbardziej wpływowych gwiazd show-biznesu. W lipcu 2020 r. wystąpi w Polsce. Więcej na ten temat w artykule Marcina Flinta.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 28 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka