sprawy społeczne towary konsumpcyjne

Zbiórka żywności PCK w sklepach Auchan

W dniach 27-28.09 w 15 sklepach pod szyldem Auchan prowadzona była zbiórka żywności na rzecz podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Polski Czerwony Krzyż i Auchan walczą wspólnie z ubóstwem i niedożywieniem.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ekip sklepów oraz wielkim sercom klientów udało się zebrać ponad 1,5 tony żywności, głównie produkty takie jak: mąka, cukier, ryż, kasze, olej, konserwy, makarony, słodycze, herbata, dżemy, mleko, płatki do mleka.

Poprzez zbiórki żywności Auchan i PCK wspierają najuboższych, zebrana żywność trafia do osób najbardziej potrzebujących. 

Jest to kolejny, wspólny projekt Auchan i PCK, w ramach którego obie organizacje wspierają walkę z ubóstwem i głodem. W październiku 2018 roku Auchan Polska brał również udział w kampanii fundraisingowo-uwrażliwiającej PCK pod hasłem „Godne dzieciństwo” – której tematem był problem niedożywienia dzieci w Polsce.

Na rok 2020 planowane jest rozszerzenie zbiórki na inne sklepy Auchan w ramach ogólnopolskiej akcji na Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem 17 października. Skala potrzeb jest ogromna,  jednak by zbiórki mogły się odbyć potrzebni są wolontariusze. Auchan zachęca swoich współpracowników do zaangażowania się w działania wolontariackie, Są to tzw. Dni Otwartości, które pracownicy Auchan mogą przeznaczyć na zaangażowanie się w projekty charytatywne.

kontakt dla mediów
Dorota Patejko
rzecznik prasowy, Auchan Polska Sp. z o.o.
Dorota Patejko

d.patejko@auchan.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii sprawy społeczne