budownictwo/nieruchomości

Budimex rozpoczyna rozbudowę Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

26.09.2019 | Budimex SA

Budimex SA i Samodzielny Publiczny Szpital Klinicznego nr 1 w Lublinie podpisali umowę na rozbudowę szpitala o nowy budynek obejmujący m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria. Prace budowlane w formule „buduj” rozpoczną się w październiku.

 Wartość kontraktu wynosi 96,4 mln brutto. Termin realizacji  to 14 miesięcy. Jest to kolejny duży obiekt szpitalny realizowany przez Budimex. W zeszłym roku największy polski generalny wykonawca budowlany zrealizował m.in. szpital kliniczny w Białymstoku i pierwszy wybudowany od podstaw po II wojnie światowej szpital psychiatryczny w Ząbkach pod Warszawą oraz centrum medycyny nieinwazyjnej w Gdańsku. Firma realizuje także obecnie nowy zespolony szpital wojewódzki w Toruniu i Centrum Onkologii w samym Lublinie.

Nowy blok lubelskiego szpitala będzie nowoczesnym obiektem, który zrealizujemy w bardzo krótkim terminie. Mamy bardzo duże doświadczenie i know how w realizowaniu inwestycji medycznych o wysokiej jakości wykonania – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimeksu. – Region lubelski dynamicznie inwestuje w swoją infrastrukturę. Przekłada się to zauważalnie na rozwój całego regionu. Czujemy się mocno związani z ty miejscem. Jesteśmy obecni na budowach w Chełmie i na S19 Via Carpatia. W samym Lublinie realizujemy też takie kontrakty jak:  Park Ludowy czy Rewitalizacja Śródmieścia Biłgoraj – dodaje Dariusz Blocher.

Budynek G-16 zaprojektowany jest na ośmiu kondygnacjach (od poziomu -1 do poziomu +6) wraz z lądowiskiem dla helikopterów ratunkowych wyniesionych nad ostatnią kondygnację.

·         Kubatura brutto budynku: 152 tys. m3

·         Powierzchnia całkowita: 33 668,46 m2

·         Ilość betonu dla konstrukcji monolitycznej: 11 911,00 m3

·         Ilość stali zbrojeniowej dla konstrukcji monolitycznej: 1 513 ton

·         Ilość robót ziemnych wynikających z wykopów kubaturowych: 73 tys. m3

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

***

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 51 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości