polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (39) Paulina Młynarska: Byłam ofiarą ojca

Temat z okładki

Nie wystarczy wybaczyć - ofiary przemocy domowej mają ogromne pokłady napięcia i lęku zatrzymane w ciele. Trzeba się mądrze wybrać na gruzowisko swojego dzieciństwa, bo paruje z niego toksyczny dym – mówi Paulina Młynarska, dziennikarka i pisarka. W rozmowie z Agatą Jankowską opowiedziała o swoich pasjach, pracy, przeszłości i dzieciństwie.

Dziecko w rodzinnej matni - Gdy rodzic przewlekle choruje, karuzela rodzinna zostaje zachwiana. Wszystko zaczyna się kręcić wokół chorego ­– mówi terapeuta. W Polsce nawet do 2 mln dzieci pozostaje pod opieką rodzica, który zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Jak powinna funkcjonować rodzina w takim przypadku, przybliża w swoim artykule Agata Jankowska.

 

Kraj

Rodzinny interes - mamy w polskiej polityce synów, którzy korzystają na rozpoznawalności ojców, ojców, którzy robią karierę dzięki synom, współmałżonków dzielących się strefami wpływów. Czyżby polityczne klany znane z zachodniej polityki zawitały nad Wisłę? Więcej na ten temat pisze Eliza Olczyk.

Klątwa Tuska – o doświadczeniu zawodowym, tradycyjnych wartościach i zapowiedziach podniesienia płacy minimalnej, mówił Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego. Rozmowę przeprowadziła Joanna Miziołek.

Mamy pomsł, jak odzyskać wrak - Postanowiliśmy wyjść do Rosji z nową propozycją dotyczącą zwrotu tupolewa – ujawnia prof. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. O polskiej polityce zagranicznej, pracy w europarlamencie i sprawie zwrotu wraku prezydenckiego samolotu rozmawiali z nim Olga Wasilewska oraz Marcin Dzierżanowski.

Czyściciele trzymają się mocno – co dalej będzie się działo ze sprawą warszawskiej reprywatyzacji? Komisja weryfikacyjna przedstawila swój raport, którego wynik nie jest zupełnie jednoznaczny – oddaje głos pokrzywdzonym, ale na razie nic nie zmienia ich losu. Sytuację opisuje Jan Śpiewak.

 

Społeczeństwo

„Malowany ptak” - Pisarz Jerzy Kosiński był jak gwiazda rocka. Ludzie stali w kolejkach po autograf w książce, która wywróciła ich wyobrażenia o kulturalnej literaturze i o tym, co robili Polacy żydowskim dzieciom w czasie wojny. Historię twórcy wspomina Katarzyna Skrzydłowka-Kalukin.

 

Biznes

Ekofrajerzy – czy jedzenie z oznaczeniem „bio” i „eko” jest lepszej jakości? Okazuje się, że niezupełnie. W wielu przypadkach jest to wysoko przetworzona żywność o wątpliwej wartości odżywczej. Należy uważać, zwracać uwagę na szczegóły oraz czytać etykiety, żeby nie dać się nabrać. Naukowcy i organizacje konsumenckie biją na alarm. Sprawę w swoim artykule opisuje Magdalena Gryn.  

Rewolucja 4.0 na rynku pracy - Najbardziej zagrożone automatyzacją są sektory oparte na czynnościach powtarzalnych. Najmniej: szkolnictwo oraz zarządzanie, a także zawody będące blisko człowieka – uważa Izabela Katarzyna Mrzygłocka, była wieloletnia szefowa Rady Ochrony Pracy. O nowych kompetencjach, rewolucji na rynku pracy i przyszłości niektórych zawodów rozmawiała Magdalena Gryn.

 

Zagranica

Tak pęka Internet – podział Internetu – poprzez różne regulacje, blokady i filtry zależne od rządów – jest niezaprzeczalny. Globalna sieć, łącząca wszystkich i wszędzie, nie istnieje. Internet został podzielony na mniejsze części, których użytkownicy coraz bardziej się od siebie oddalają. O podziale sieci pisze Jakub Mielnik.

 

Kultura

Gdynia podziałów – to była burzliwa edycja festiwalu w Gdyni. Upływała w rytmie kontrowersji i w cieniu afer. Zdarła ostatnie zasłony i ukazała, jak ostry jest konflikt między środowiskiem filmowym a państwowymi instytucjami odpowiedzialnymi za kulturę. W kuluarach gdyńskiego festiwalu panował nastrój pełen goryczy. Swoje spostrzeżenia w artykule spisał Krzysztof Kwiatkowski.

Ksiądz Prynat i strażnicy tajemnic - „Dzięki Bogu” François Ozona to kolejne świadectwo skandali pedofilskich wstrząsających Kościołem na całym świecie. Reżyserzy coraz częściej pokazują na ekranie dramat ofiar molestowania. Działania filmowców i ich pracę dla prawdy opisuje Jakub Demiańczuk.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 23 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka