polityka media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” (39) Zbigniew Ziobro odsłania karty

 Jako prokurator generalny jestem zwolennikiem stosowania wszelkich dozwolonych prawem środków, by bandyci znaleźli się za kratami, nawet jeśli są to przestępcy, których twarze pojawiają się na okładkach gazet czy w telewizji. Dla mnie przestępca to przestępca i nie ma znaczenia, z jaką formacją polityczną jest związany albo czy jest tzw. celebrytą – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rozmowie z Cezarym Gmyzem. I dodaje: - Jako prokurator generalny zostałem bowiem powołany do zapewniania bezpieczeństwa obywatelom, a nie zapewniania poczucia komfortu przestępcom.

Wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Marcinem Makowskim zapowiada, że stoi po stronie polskich przedsiębiorców i klasy średniej: -W ostatnich latach zrobiliśmy bardzo dużo, by pomóc tym grupom społecznym, na czele z młodymi rodzinami wychowującymi dzieci, których położenie ekonomiczne było najtrudniejsze. I słusznie. Jestem z tego bardzo dumny! Ale nie możemy zapominać o tych ludziach, których sukces napędza sukces całej Polski – podkreśla.

 Wojciech Wybranowski przed wyborami parlamentarnymi przypomina w tekście „Alfabet mijającej kadencji”, co w polityce działo się podczas czterech lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Słabość Koalicji Obywatelskiej służy nie tylko PiS, lecz także przede wszystkim Lewicy – dowodzi Piotr Semka w tekście „Lewica ma duży apetyt”.

Nienawidzący PiS celebryci i aktywiści, rozczarowani słabością opozycji, rzucili się jej na pomoc. Wygląda na to, że ją dobiją – Rafał A. Ziemkiewicz pisze o działaniach pod hasłem #silnirazem oraz kampanii „Nie świruj, idź na wybory!”.

Tomasz Terlikowski odpowiada na zarzuty Roberta Tekielego w tekście „Zdrada, wspólnota i udowadnianie, że nie jestem więlbładem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Piotr Gociek recenzuje „Legiony” i „Piłsudskiego”. Mariusz Staniszewski wieści nieuchronny koniec byłej partii władzy („Platforma Obywatelska się wyczerpała”). Łukasz Warzecha proponuje skończyć ekopropagandę spod znaku katastrofy klimatycznej i „Wziąć Gretę za kołnierz”. Witold Repetowicz pisze o szantażu Turcji wobec Europy („>>Strefa bezpieczeństwa<< według Erdogana”). Jacek Krzemiński udowadnia, że Polska wcale nie zbliża się pod względem rozwoju do Zachodu („Pułapka globalnego łańcucha”).

W tym numerze „Do Rzeczy” także dodatek historyczny: „Zbrodnie niemieckie”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 września 2018 r. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka