technologie

Ericsson uruchomił w Chinach zautomatyzowaną, inteligentną fabrykę

19.09.2019 | Ericsson Sp. z o.o.

- Zakłady w Nanjing są jednym z najnowocześniejszych obiektów produkcyjnych na świecie. Będą one obsługiwały głównie rynek chiński

- Modernizacja fabryki objęła każdy etap procesu produkcyjnego. Wdrożono technologię Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0 oraz sztuczną inteligencję 

- Zastosowanie inteligentnych rozwiązań zapewni wyższą jakość produktów oraz przyspieszy ich implementację 

 

We wrześniu 2019 roku firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) zakończyła modernizację zakładów produkcyjnych w chińskim mieście Nanjing. Inwestycja wyniosła 500 mln SEK (około 200 mln złotych). Zautomatyzowana fabryka jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych w całej branży.

Firma Ericsson produkuje w Nanjing komponenty radiowe 5G i 4G, głównie dla operatorów komórkowych działających na rynku chińskim, w celu rozwoju ich sieci, wdrożenia 5G i Przemysłu 4.0.

Trwająca 18 miesięcy modernizacja objęła wszystkie etapy procesu produkcyjnego i umożliwia wysoką liczbę wdrożeń technologii 5G w Chinach. Zautomatyzowana produkcja komponentów 5G, pozwoli spółce Ericsson wytwarzać najnowocześniejsze rozwiązania, w ilościach jakich potrzebuje rynek chiński.

Zmodernizowana linia automatycznego pakowania produktów 4G i 5G została uruchomiona w drugim kwartale 2019 roku.

W celu zwiększenia wydajności, firma Ericsson unowocześniła sprzęt przeznaczony do testów 5G, który zapewnia wyższą jakość produktów oraz przyspiesza ich implementację.

Przeprowadzone inwestycje podniosły poziom kompetencji w zakresie prac analitycznych, sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Sztuczna inteligencja używana jest do identyfikacji komponentów na linii produkcyjnej. Zwiększa to wydajność, dokładność i jakość. 

System alarmowy oparty został na najnowoczęśniejszej technologii IoT. System ten automatycznie i natychmiast informuje o awariach i poważnych błędach. Uruchomiony został przy 45 stanowiskach roboczych, znacznie podnosząc wydajność i szybkość produkcji.

Zakłady produkcjne w Nanjing stanowią element globalnego łańcucha dostaw firmy Ericsson, doskonalne wpisując się we wdrażaną przez spółkę strategię zakładającą cyfryzację fabryki w Estonii, a także otwarcie inteligentnych zakładów produkcyjnych w USA. Realizowana przez firmę Ericsson strategia globalnego łańcucha dostaw pozwala na prowadzenie działalności w bliskiej współpracy z klientami w Europie, Azji i Ameryce, przy jednoczesnym zagwarantowaniu szybkich i elastycznych dostaw pozwalających spełnić oczekiwania odbiorców.

Fredrik Jejdling, Wiceprezes firmy Ericsson ds. sieci biznesowych, powiedział: „Wykonaliśmy kolejny, duży krok, który jeszcze bardziej przybliżył nas do chwili, w której nasz globalny łańcuch dostaw będzie całkowicie przygotowany na technologię 5G. Nasze zakłady w Nanjing są doskonałym przykładem tego, jak technologie nowej generacji zmieniają przyszłość działalności produkcyjnej - oczywiście na lepsze. Jako firma globalna, zyskaliśmy duże doświadczenie prowadząc testy i wdrażając rozwiązania 5G w przemyśle. Obecnie wykorzystujemy je w naszych własnych fabrykach, z korzyścią dla całego ekosystemu. Nasi klienci w Chinach z pewnością będą zadowoleni z tego, że mogą stosować wiodące, zapewniające im przewagę w prędkości i pojemności rozwiązania, które są wytwarzane w naszej nowej, zautomatyzowanej fabryce.”

 

kontakt dla mediów
Katarzyna Pąk
Head of Marketing & Communications, Ericsson Sp. z o.o.
Katarzyna Pąk

katarzyna.pak@ericsson.com

informacje o firmie

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

załączniki

więcej z kategorii technologie