budownictwo/nieruchomości

Branża IT w Łodzi wybiera OFF Piotrkowska Center!

Magia OFF Piotrkowska Center przyciąga kolejnych najemców z branży technologicznej. Dawną fabrykę bawełny Franciszka Ramischa zasilą dwie nowe firmy – AppYourself oraz BeNeering Polska. Swoje biura powiększyli też dotychczasowi lokatorzy – łódzki software house BinarApps oraz Lech Kaniuk, twórca m.in. serwisów PizzaPortal.pl czy iTaxi. W budynkach Teal i Sepia systematycznie kończą się dostępne lokale biurowe. Kolejne firmy pytają już o powierzchnie w nowej inwestycji Fern Office.

Klimat OFF Piotrkowska Center często porównuje się do Berlina, dlatego w murach dawnych tkalni i przędzalni jak w domu może się poczuć Ben Heisch, założyciel AppYourself. Wywodząca się ze stolicy Niemiec firma tworzy serwis umożliwiający własnoręczne tworzenie i konfigurowanie aplikacji mobilnych. Nowy członek kreatywnego ekosystemu OFFa postawił na urok odrestaurowanego skarbca i magazynu starej fabryki Ramischa, dziś funkcjonującego pod nazwą Sepia Office. AppYourself wynajął biuro o powierzchni blisko 400 mkw. na pierwszym piętrze.

Dwie kondygnacje wyżej, ponad 100 mkw. dla swojego nowego startupu zajął Lech Kaniuk. W budynku Sepia od pewnego czasu działa już inna firma znanego łódzkiego przedsiębiorcy – tworzące oprogramowanie komputerowe NX Labs. Wraz z nowymi umowami najmu, powierzchnia biurowa w Sepia Office została już wynajęta w 95%. W dostępnej ofercie znajduje się jeszcze ostatni lokal biurowy o wielkości 72 mkw.

Biuro szyte na miarę

Wolne powierzchnie systematycznie wypełniają się też w drugim budynku biurowym na terenie OFFa, czyli Teal Office. Nowoczesne udogodnienia z obszaru PropTech oraz najwyższy standard biur klasy A docenił BeNeering – niezależny, międzynarodowy dostawca oprogramowania oferujący innowacyjne rozwiązania biznesowe w obszarze zamówień. Firma, której zaufali już tacy giganci, jak Siemens, Nestle, Philip Morris czy Deutsche Telekom, zajęła ponad 250 mkw. na drugim piętrze.

OFF Piotrkowska Center to również miejsce idealnie skrojone dla firm o wysokim potencjale rozwoju. BinarApps, firma tworząca dedykowane aplikacje internetowe i mobilne dla klientów m.in. z branż FinTech, IoT, Health, Media/Video i Big Data, wynajął właśnie kolejne piętro w Teal Office. Czołowy łódzki software house do swojej dyspozycji zyskał dodatkowe 508,5 mkw., łącznie zajmując prawie 1.000 mkw. powierzchni.

Czym, oprócz lokalizacji w ścisłym centrum Łodzi, kusi najemców dawna fabryka Ramischa? – Firmy technologiczne pokochały OFF Piotrkowska Center za autentyczną atmosferę starych murów z czerwonej cegły, podkreślaną przez liczne bary i restauracje, klimat innowacji oraz regularne wydarzenia kulturalne, takie jak kino plenerowe czy letnia scena stand-up. Wszystko to tworzy tętniący życiem, kreatywny ekosystem w samym sercu miasta – podkreśla odpowiedzialna za negocjacje Monika Hryniewicz, Head of Leasing w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej nieruchomością.

Miejsce na przyszłość

Powierzchnia biurowa w Teal Office jest już wynajęta w blisko 70%. Choć dostępnych lokali szybko ubywa, to nie koniec możliwości. Do dyspozycji kolejnych firm pozostaje jeszcze najwyższa kondygnacja z przestronnym, prywatnym tarasem w budynku Teal, miejsce do pracy znaleźć też można w funkcjonującej zaledwie kilkanaście metrów dalej przestrzeni coworkingowej. W Co\Walk działa już m.in. Le Polish Bureau, czyli polski oddział firmy UNIT9, jednej z czołowych na świecie interaktywnych agencji produkcyjnych, specjalizującej się w zastosowaniach VR i AR.

Firmy szukające kreatywnego otoczenia dla biznesu mogą też pytać o kolejne, zaplanowane powierzchnie. – Udane doświadczenia z projektów Teal Office i Sepia Office chcemy wynieść na zupełnie nowy poziom w postaci Fern Office. W nowym budynku znajdzie się miejsce zarówno dla mniejszych, jak i większych najemców z branży IT. Tym drugim możemy zaoferować nawet 1250 mkw. na jednej kondygnacji – mówi Michał Styś, Prezes Zarządu OPG Property Professionals. – Ultranowoczesny, ekologiczny obiekt klasy A+, pierwszy o takim standardzie w obszarze ulicy Piotrkowskiej, połączy najmodniejszy adres w mieście z wygodnym dojazdem samochodem lub komunikacją miejską oraz funkcjonalnymi, dostosowanymi do współczesnych wymagań technologiami i układami pomieszczeń – dodaje.

Czego pragną najemcy

Dynamiczna rozbudowa zespołu niesie duże wyzwania przy poszukiwaniu biura. Zwłaszcza w branży IT, gdzie atmosfera miejsca pracy może przechylić szalę na korzyść pracodawcy. Ale komercjalizacja powierzchni w zarządzanych budynkach to nie jedyny obszar, w którym porusza się firma OPG Property Professionals. – Rozumiemy potrzeby najemców z różnych sektorów, dlatego towarzyszymy im w często bardzo żmudnym procesie pozyskania biura, od wyboru lokalizacji, poprzez jego aranżację aż po oddanie powierzchni, a niekiedy jeszcze dalej – przez cały okres trwania umowy. Reprezentując najemców w rozmowach z właścicielami, pomagamy im uzyskać biura skrojone na miarę – podsumowuje Monika Hryniewicz.

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości