energetyka nauka/edukacja/szkolenia

TAURON uczestnikiem kampanii „Sprawdź kto”

Kampania „Sprawdź kto” ma na celu propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu oraz budowanie zdrowej konkurencji opartej na zasadach fair play. Akcja, zorganizowana przez Towarzystwo Obrotu Energią pod patronatem Urzędu Regulacji Energetyki i Federacji Konsumentów, prowadzona jest przy wsparciu spółek obrotu, m.in. TAURONA.

Inicjatywa zachęca klientów do podejmowania świadomych decyzji przy wyborze sprzedawcy. Twórcy kampanii chcą zwrócić uwagę klientów na przysługujące im prawa oraz problem nieuczciwych praktyk stosowanych przez niektórych sprzedawców.

- W tym roku hasłem przewodnim kampanii jest „Dobra energia w dobrym towarzystwie” – wyjaśnia Marek Kulesa, dyrektor biura TOE. - Skupiliśmy się na międzypokoleniowej wymianie kluczowych opinii i doświadczeń. To najczęściej członkowie rodziny, np. wnuczkowie lub dzieci, pomagają osobom starszym w podejmowaniu decyzji. Wybór sprzedawcy prądu i gazu jest jedną z nich - dodaje. 

Kampania „Sprawdź kto” opiera się na czterech głównych przekazach:

  1. Upewnij się, jaką firmę reprezentuje handlowiec.
  2. Nie spiesz się – dokładnie zapoznaj się z ofertą.
  3. Zachowaj egzemplarz umowy.
  4. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej poza punktem sprzedaży usług.

Głównym medium kampanii jest strona internetowa http://sprawdzkto.pl/, którą uzupełnia profil społecznościowy  https://www.facebook.com/sprawdzktopl/.  Zaplanowano również spoty radiowe oraz materiały wideo i bannery, które będą szeroko promowane za pośrednictwem Internetu oraz platformy VOD. Reklamy pojawią się również w prasie.

- Nasza akcja rozpoczyna się 26 sierpnia od działań zasięgowo-wizerunkowych w Internecie – informuje Kulesa. Następnie 2 września ruszamy ze spotami radiowymi, reklamami w prasie oraz konkursem na naszym profilu facebookowym. Kampania trwać będzie do 30 września - dodaje Kulesa. 

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

 

załączniki

więcej z kategorii energetyka