polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (36) Ranking 30 – trzydziestu najbogatszych Polaków 30-lecia.

Ranking 30 – trzydziestu najbogatszych Polaków 30-lecia. Bagsik, Gawronik, Guzowaty, Krauze, Starak, Solorz, Czarnecki. Bajeczne fortuny, biznesowe imperia i wielkie bankructwa.

Kraj

Wojna sztabów – afera hejterska mocno potrząsnęła scena polityczną. Władza musi szybko naprawić swoje błędy, zatem stawia na łagodność i pozytywny przekaz. Jaki skutek przyniosą działania partii rządzącej i jak teraz muszą pracować sztaby wyborcze oby stron? Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek.

Nigdzie się z Gdańska nie wybieram – o konflikcie rząd-samorządy, hejcie i politycznym robieniu na złość, na łamach Wprost opowiada Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Rozmowę przeprowadziła Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

PiS wiecznie żywy – przez pasmo afer po stronie Zjednoczonej Prawicy można by się spodziewać spadku poparcia do partii rządzącej i wahań na słupkach sondażowych. Jednak… nic z tych rzeczy. PiS ma się dobrze i nie oddaje swojej władzy. Jan Śpiewak przedstawia siedem przyczyn niezatapialności „dobrej zmiany”.

 

Społeczeństwo

Śmieci nas przerosły – koszty za wywóz śmieci przerosły wszystkich – mieszkańców i samorządowców. Nawet o 200% wzrosły opłaty za wywóz śmieci w niektórych gminach, jednak według polityków, były one nieuniknione. Rosnący problem, w swoim artykule opisuje Agata Jankowska.

Terapie, które dają nadzieję - Od września Polki chore na raka piersi w końcu będą mogły być leczone innowacyjnymi terapiami. To była naprawdę dobra wiadomość, na którą czekały i o którą walczyły pacjentki, pisząc listy, petycje, a nawet organizując manifestacje. Jak zmieni to losy pacjentek? Nowe nadzieje i nowe sposoby leczenia opisuje Katarzyna Pinkosz.

 

Ranking

30 najbogatszych Polaków 30-lecia – wielkie fortuny, międzynarodowe firmy i historie ludzi, którzy odnieśli niemierzalny poziom sukcesu jako przedsiębiorcy. Ranking 30 Polaków, którzy byli najbogatsi w ostatnich 30 latach prezentuje Szymon Krawiec.

Jan Pierwszy - Pytany, czy miał szczęście, odpowiadał bez kompleksów: „To poza wszelką dyskusją”. Jan Kulczyk został najbogatszym Polakiem III RP. Jego historię w swoim artykule opisuje Dominik Lorenc.

Uśmiech ze zdjęcia - Najbogatsza Polka 30-lecia zyskała opinię sprytnej dziewczyny, która podstępem przejęła fortunę sędziwego męża. W rzeczywistości Barbara Piasecka-Johnson była wybitną inwestorką, która w dodatku umiała się dzielić pieniędzmi z innymi. Jej postać przybliża Dmonik Lorenc.

 

Zagranica

Amazonia w politycznym ogniu – pożary w Amazonii to jeden z najbardziej gorących tematów politycznych ostatniego czasu – dosłownie i w przenośni. Co właściwie dzieje się w Brazylii, kto próbuje pomóc, a kto stara się zbić polityczny urobek na obronie lasów deszczowych? Więcej na ten temat w artykule Anny Gwozdowskiej.

100 dni Zełeńskiego – minęły ponad trzy miesiące od objęcia przez Wołodymyra Zełeńskiego stanowiska prezydenta Ukrainy. Próbuje instalować młodą i reformatorską ekipę w Kijowie. Czy odniesie sukces i jak wypada w oczach Ukraińców jako samodzielny przywódca? Analizę działań prezydenta Zełeńskiego przedstawia Jakub Mielnik.

 

Kultura

Tamara Łempicka – królowa art déco - do niedawna Tamara Łempicka była tylko legendą świata artystycznego i postacią ze wspomnień o paryskiej bohemie. Dziś przedstawia się ją jako wzorcową silną kobietę, która z niczym się nie liczyła w drodze do sukcesu. Jej działania i historię przypomina Leszek Bugajski

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 2 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka