transport

Elbląg wsiada na dwa elektryczne kółka

21.08.2019 | blinkee.city

Hulajnogi blinkee.city zawitały do Elbląga. Lider elektromobilności w Polsce udostępnił mieszkańcom miasta 20 elektrycznych jednośladów. Nowa flota to nie tylko nowoczesny i ekologiczny środek transportu, który uzupełnia komunikację miejską, ale także wspaniała rozrywka.

 

Elbląg to kolejny punkt na mapie blinkee.city, w którym mieszkańcy mogą korzystać z bijących rekordy popularności na całym świecie elektrycznych hulajnóg. – Wprowadziliśmy do miasta 20 jednośladów i mamy nadzieję, że przyniosą one użytkownikom dużo radości z jazdy oraz pomogą w codziennym, sprawnym poruszaniu się do pracy, czy na spotkania z najbliższymi – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

 

Prosta obsługa hulajnogi

 

Każdy, kto ma ochotę skorzystać z przejażdżki jednośladem blinkee.city musi zarejestrować się w bezpłatnej aplikacji. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia wystarczy odnaleźć na interaktywnej mapie najbliższą hulajnogę i zarezerwować ją na czas dotarcia do pojazdu. Uruchomienie jednośladu oraz zakończenie podróży również odbywa się online. – Prowadzenie hulajnogi jest proste, warto jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy oraz o jej poprawnym zaparkowaniu. Pojazd można odstawić w dowolnym miejscu w strefie miasta określonej w aplikacji, tam gdzie jest to dozwolone przez przepisy ruchu drogowego. W razie jakichkolwiek wątpliwości pod numerem infolinii pozostają do dyspozycji nasi konsultanci, którzy zawsze chętnie pomogą i odpowiedzą na wszelkie pytania – mówi Paweł Maliszewski.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Hulajnogi blinkee.city są pojazdami zaprojektowanymi specjalnie dla tej marki. Właściciele zadbali o to, by były one maksymalnie bezpieczne, dlatego posiadają świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części pojazdu. – Nasze hulajnogi mają także stałe ograniczenie prędkości. Można nimi pojechać maksymalnie 25 km/h. Limit ten wprowadziliśmy z myślą o bezpieczeństwie. Chcemy chronić zarówno naszych użytkowników, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy Paweł Maliszewski.

 

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Elblągu to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. Ze szczegółowymi zasadami korzystania z jednośladów można zapoznać się w regulaminie usługi umieszczonym na stronie www blinkee.city lub pod numerem infolinii: 22 290 25 25. 

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 22 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii transport