polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (34) Luksusowy świadek koronny. Ujawniamy, jak państwo chroni bohatera jednej z największych afer gospodarczych współczesnej Polski.

Kraj

Trzej fałszywi tenorzy – co dzieje się po  stronie polskiej lewicy i jakie układy zostały zawarte w ramach koalicji? Czy po wyborach Wiosna Biedronia przestanie istnieć? Jakie pieniądze ma dostawać partia Razem od SLD? Eliza Olczyk dotarła do tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy, które zdaniem ekspertów to obchodzenie prawa.

Koniec Biedronia i Zandberga – koalicja lewicowych partii pod skrzydłami Włodzimierza Czarzastego to reanimacja politycznego trupa, jakim było SLD, ale to również wyrok śmierci na Wiosnę i Razem. Całą sytuację w swoim artkule opisuje Jan Śpiewak.

Luksusowy świadek koronny – uczestnik jednej z największych afer finansowych ostatnich lat, któremu zarzuca się defraudację milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy żyje tak, jakby nic się nigdy nie wydarzyło – ma apartament w Warszawie, mieszkanie w Rzymie, jeździ sportowymi autami i wciąż pracuje. Czy tak powinien zachowywać się świadek koronny, którego działania doprowadziły do krzywdy kilku tysięcy inwestorów? Więcej o sprawie w artykule, napisanym na podstawie śledztwa dziennikarskiego, poprowadzonego przez Sylwestra Latkowskiego.

Zróbmy referendum w sprawie euro – o ostatniej aferze byłego marszałka, programie opozycji i stanowisku Polski w strukturach Parlamentu Europejskiego, z Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS, rozmawiała Eliza Olczyk.

 

Społeczeństwo

Miłość w czasach Tindera - z raportu agencji konsultingowej IRCenter wynika, że już w 2016 r. Tindera używało ponad 3 proc. polskich internautów, czyli prawie 800 tys. osób, a tendencja rośnie. Jednak uważa się, że korzystanie z aplikacji randkowych w rodzaju Tindera przypomina zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Myśli są natrętne, a działania przymusowe. Temat w swoim artykule opisuje Agata Jankowska.

Amazonki pełne nadziei – po artykule Wprost dotyczącym umieralności na raka piersi w Polsce, Federacja Stowarzyszeń Amazonki dostała zapewnienie od ministerstwa zdrowia, że leki, o które zabiegają kobiety z tego typu nowotworem, znajdą się od września na liście refundacyjnej! Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, jednak jest ważnym krokiem na przód, jeśli chodzi o wsparcie i leczenie raka piersi w Polsce. Więcej na ten temat w artykule Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin.

W sieci oszustów – nowoczesna technologia w rękach internetowych złodziei może w kilka chwil pozbawić nas pieniędzy i prywatności. W sieci należy wyzbyć się ludzkich odruchów, ponieważ jest coraz więcej ludzi, którzy zechcą je wykorzystać. O problemie internetowych kradzieży i sposobach na wyłudzenie danych pisze Katarzyna Skzydłowska-Kalukin.

Bal u Wiedźmy – słowiańskie czary, stare leśne bory, sztuka i muzyka. Podlasie staje się dla młodych tym, czym dla pokolenia ich rodziców były Bieszczady. Mówią o sobie „biebrzenięci” – wszyscy ci, którzy żyją lub wakacyjnie odwiedzają Biebrzański Park Narodowy. Imprezę u Wiedźmy, czyli Biebrzańskie Lato z Piosenką i inne zwyczaje z tamtych stron opisuje Agata Jankowska.

 

Biznes

Klawe życie rentiera – jak wygląda rzeczywistość na rynku polskich nieruchomości, czy lokatorzy to czysty dochód oraz czy Polacy wolą wynajmować mieszkania? Na te i więcej pytań dotyczących inwestowaniem w mieszkania na wynajem, w swoim artykule odpowie Magdalena Gryn.

Rekord w polskim Davos - tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy ma być rekordowe. Prawdopodobnie po raz pierwszy liczba gości uczestniczących w tym wydarzeniu przekroczy 5 tys.. Temat Forum opisuje Karol Górski.

Europa jutra w Krynicy - debaty o cyberbezpieczeństwie z generałem, który dowodził wojskami USA w Europie, rozmowy o przyszłości Ukrainy czy Unii Europejskiej. To tylko kilka z setek dyskusji, które odbędą się na Forum Ekonomicznym w Krynicy – mówi dr Kinga Redłowska. Rozmowę przeprowadziła Magdalena Gryn.

 

Zagranica

Karabiny zamiast włóczni - Wojny plemienne wciąż zbierają krwawe żniwo. Tradycyjne konflikty eskalują z powodu łatwiejszego dostępu do nowoczesnej broni, a podsycane są przez pogłębiającą się biedę i religijnych radykałów. Więcej na ten temat w artykule Jakuba Mielnika.

 

Historia

Jak Hitler i Stalin rozpętali II Wojnę Światową – porozumienie, które stało się podstawą do największej rzezi i największych zbrodni, jakie widziała ludzkość. Dwa kraje – ZSRR i III Rzesza – wspólnie doprowadziły do wybuchy najkrwawszego konfliktu w dziejach. Pakt Ribbentrop-Mołotow do dziś jest źródłem do imperialnych pretensji Władimira Putina. Historia opisana w artykule Jakuba Mielnika.

 

 

Nauka

Igraszki z trucizną – fake newsy na temat naszego zdrowia są tym bardziej krzywdzące, że czasem rezygnujemy przez nie z rzeczy, które faktycznie nam pomagają. Tak też jest z fluorkiem w paście do zębów. Faktem jest to, że w większych ilościach staje się on trucizną, jednak w większości przypadków, to właśnie on ratuje nasze uzębienie. Więcej na ten temat w artykule Mai Thi Nguyen-Kim.

 

Kultura

Głośniej nad tym reggae - Niektórych ta muzyka prowokuje do drwin, innym daje ukojenie. Reggae w polskiej wersji przeżywa teraz ciężkie chwile. Ale nie z takich opresji się podnosiło. I są przesłanki, że będzie lepiej. Jedną z nich jest nowa polsko-jamajska płyta duetu I Grades. Temat opisuje Marcin Flint.

Sztuką w mrowisko - pod warszawską Zachętą stanęła kapitalna „Prosta tęcza”. Współczesna sztuka w przestrzeni publicznej chce budzić debatę o tożsamości i symbolach oraz zmieniać nasze najbliższe otoczenie. Tylko czy może wygrać z barykadą politycznych podziałów? Na to pytanie odpowiada Jakub Banasiak.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 19 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka