polityka zdrowie media/marketing/reklama

"Wprost" (33) Polska umiera na raka piersi. Jesteśmy jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym wzrasta ilość zgonów z tego powodu.

Temat z okładki

Rak piersi znów zabija Polki - Umieralność na raka piersi w Polsce znowu rośnie, zamiast spadać. Jesteśmy pod tym względem wyjątkiem wśród krajów UE. Mimo alarmujących statystyk, próśb i petycji Ministerstwo Zdrowia nie refunduje nowoczesnych leków, które przedłużają życie pacjentkom. Problem opisuje w swoim artykule Katarzyna Skrzydłowksa-Kalukin.

 

Kraj

Platforma szuka prezydenta – największa partia opozycyjna szuka w swoich szeregach ludzi, którzy wystartują w wyborach prezydenckich. Jak dowiedział się „Wprost”, rozważani kandydaci to Rafał Trzaskowski, Adam Bodnar i Małgorzata Dulkiewicz. Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek.

Trzaskowski nie powinien zostawiać stolicy - Nie jestem za tym, żeby Trzaskowski już teraz startował na prezydenta Polski. Ale nasz kandydat powinien być podobny do niego – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy. Rozmowę o obecnej polityce platformy i przyszłości partii przeprowadziły Joann Miziołek i Eliza Olczyk.

W Polsce nie było pełne demokracji – o historii, demokracji i zmianach w Polsce, z Piotrem Glińskim, ministrem kultury, rozmawiała Eliza Olczyk. Cały wywiad w najbliższym wydaniu Wprost.

Koniec świata Kuchcińskiego – po aferze wywołanej przez marszałka sejmu, PiS zdecydowało się na zmiany. Marek Kuchciński, który gmach parlamentu odgrodził od świata murem i zasiekami, a przed dziennikarzami zasłonił się kotarą, odszedł z funkcji i już na nią nie wróci. Więcej na ten temat w tekście Elizy Olczyk.

Hejt – instrukcja obsługi – zbliża się kampania wyborcza, w związku z tym należy się odpowiednio przygotować na pokaz hejtu i umiejętności trollowania. Poradnik hejtu stworzyła Magda Papuzińska.

 

Biznes

PIT czy kit – nowa ustawa PiS zwalnia młodych Polaków z płacenia podatków, a wszystko po to, żeby mogli z lepszym startem zabrać się do pracy i więcej zarabiać. Problem jednak w tym, że młodzi wolą mieszkać z rodzicami i korzystać z ich karty kredytowej. Temat opisała Magdalena Gryn.

Polska wysycha – stan rzek w Polsce jest alarmująco zły – niektóre z nich wciąż wysychają i robią się coraz płytsze, niektóre po prostu zanikają. Wody zaczyna brakować w płytszych ujęciach, a rolnicy już liczą ogromne straty. Aby sytuacja się nie pogorszyła, trzeba działać. Więcej na ten temat w artykule Karola Wasilewskiego.

 

Zagranica

Gorączka złota w Amazonii - Okrzyknięty prawicowym populistą i wrogiem środowiska brazylijski prezydent Jair Bolsonaro znów znalazł się na celowniku światowych mediów. Tym razem za sprawą śmierci wodza amazońskich Indian. Temat opisuje Anna Gwozdowska.

Ursula i jej Europa – Dla każdego coś miłego – pod takim hasłem nowa szefowa Komisji Europejskiej objeżdża Unię. Będzie starała się pogodzić wszystkie interesy państw członkowskich.  Jak działa i jakie ma plany dla Unii Europejskiej? O tym, w swoim artykule, pisze Jakub Mielnik.

 

Nauka

Matematyka jako opowieść - Matematyka opowiada historie: o liczbach, figurach geometrycznych i różnych innych rzeczach. O świecie, który wygląda tak, jak przedstawiał go Platon. Wiele teorii, których co prawda nie potwierdzały doświadczenia, ale uwodziły one badaczy swoją „elegancją”, okazało się po latach trafnymi. Dziś doskonale nadają się do wytłumaczenia zjawisk zachodzących w świecie. Matematyczne historie opowiada w swoim artykule Stefan Buijsman.

 

Kultura

Nostalgia wieku dojrzałego - Oglądając „Pewnego razu… w Hollywood”, jego nową propozycję, można odnieść wrażenie, że coś się w nim wypaliło. Że nawet Quentin Tarantino ma limit buńczucznej energii i teraz za kamerę wiodą go sentymenty. Wieczni chłopcy z czasem dorastają i świat przestaje być ich placem zabaw. Najnowszy film Quentina Tarantino opisuje Krzysztof Kwiatkowski.

Kwiaty i noże, czyli łzy weterana – Kontrkulturę lat 60. spotkał los innych zrywów społecznych. Jej szlachetne idee wykorzystali polityczni manipulatorzy i szaleńcy. Wśród nich demoniczny Charles Manson, którzy zapisał się na kartach historii jako bezwzględny zabójca i manipulator. Temat opisuje Leszek Bugajski.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 12 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka