styl życia

Naturalny eliksir młodości - osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry i spłycenie zmarszczek. Ta w 100% naturalna terapia pozwala na biosymulację komórek skóry i odmłodzenie. Na czym polega i jakie daje efekty?

Podając osocze bogatopłytkowe pobudzamy komórki własnego organizmu dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji skóry. Metoda działa poprzez aktywacje płytek krwi zawartych w osoczu do produkcji czynników wzrostu oraz wykorzystanie działania komórek  macierzystych. Działa przede wszystkim liftingująco, stymuluje skórę do regeneracji zwiększając jej elastyczności i napięcie. Poprawia ukrwienie i wygładza zmarszczki.

Zabieg rozpoczyna się pobraniem własnej krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz ilości obszarów zabiegowych. Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce o odpowiednich parametrach. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych i uzyskanie osocza bogatego w płytki krwi. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów. - wyjaśnia Izabella Krysiuk, Aesthetic Nurse z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Zabieg trwa około 45-60 minut. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany kremem znieczulającym przez okres 20-30 minut. Rekonwalescencja jest krótka. Efekty zaczynają być widoczne kilka dni po zabiegu, a pełen efekt uzyskamy po 2 tygodniach.

Miejsca podania osocza bogatopłytkowego to zazwyczaj skóra twarzy - zmarszczki, bruzdy, sucha, cienka, wiotka skóra, cienie pod oczami, szara cera, poszerzone "pory" lub wypełnianie blizn po trądziku. Często również takim zabiegom poddaje się skórę szyi kiedy widoczny jest zanik elastyczności, a także skórę dekoltu – na zniwelowanie tak zwanych "zmarszczek pergaminowych", nierównej dystrybucji barwnika w skórze czy zmian posłonecznych. Bardzo często wykonywane są zabiegi również na skórę rąk - sucha, łuszcząca się, atopowa, zaczerwieniona, cienka, podrażniona lub skórę głowy - aby pobudzić wzrost włosów.

Aby przygotować się do zabiegu należy nawodnić organizm w dniu jego zabiegu. Powinno się wypić w ciągu dnia min 1,5l wody. Aby wykonać zabieg pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Może jedynie wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). W dniu zabiegu oraz 2 doby po nie należy korzystać: z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów.

Zabieg osocza bogatopłytkowego sprawdza się świetnie również w redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów czy cellulitu. Przeciwwskazania może być zażywanie leków rozrzedzających krew oraz p/zapalnych np.aspiryna. Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica. Nie wykonuje się również terapii w przypadku nowotworu, białaczki czy chorób autoimmunologicznych. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia. Nie wolno również go wykonywać kiedy jesteśmy w ciąży. - mówi Izabella Krysiuk, Aesthetic Nurse z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Regeneracja skóry po zabiegu osocza jest procesem długotrwałym i złożonym. Pełne rezultaty widoczne są po około 2 tygodniach, natomiast sam efekt utrzymuje się nawet do 8-12 miesięcy. W celu utrzymania efektów regeneracji skóry osoczem bogatopłytkowym rekomenduje się serię 3-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe czyli „wampirzy lifting” polecany jest przede wszystkim alergikom jak również osobom młodym aby zatrzymać proces starzenia się skóry, czyli spowolnienie odnowy komórek. Kiedy organizm przestaje dawać sobie radę z samodzielną regeneracją można zastosować terapię osoczem bogatopłytkowym , którą poleca się osobom poszukujących naturalnych metod.