technologie

Moc PC w najlżejszej formie – oto Samsung Galaxy Tab S6

Firma Samsung Electronics zaprezentowała Galaxy Tab S6, nowy tablet stworzony z myślą o użytkownikach, którzy pragną zaspokoić ciekawość i wyrazić swoją kreatywną stronę. Urządzenie dostarcza nie tylko wciągającej rozrywki, ale pozwala konsumentom osiągnąć jeszcze więcej, gdziekolwiek się znajdują.

  • Nowy, wydajny tablet Galaxy Tab S6 z szybkim procesorem 7nm i pamięcią RAM 6GB
  • Udoskonalony tryb DeX oraz usprawniony rysik S-Pen Bluetooth z obsługą gestów
  • Smukła i lekka konstrukcja (420g) zapewniająca mobilność
  • Bezkompromisowa rozrywka dzięki wyświetlaczowi sAMOLED i głośnikom AKG

Dziś inspiracja może pojawić się w każdej chwili, dlatego twórcy i profesjonaliści potrzebują urządzenia, które będzie w stanie dotrzymać kroku ich nieposkromionej wyobraźni, pasując przy tym do ich ultramobilnego stylu życia” – powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics  – „Galaxy Tab S6 zapewnia użytkownikom nie tylko swobodę wyrażania swoich myśli ale oferuje także wysoką wydajność i zaawansowane technologie, jakich konsumenci oczekują od tabletów Samsung.”

Usprawniony rysik S Pen zwiększa kreatywność i efektywność

Charakterystyczny dla marki Samsung rysik S Pen zmienił się w narzędzie niezrównane w zakresie wspierania kreatywności i efektywności. Teraz, za sprawą opcji zdalnego sterowania i ładowania bezprzewodowego, rysik S Pen w Galaxy Tab S6 daje użytkownikom jeszcze większą moc i kontrolę. Przykładowo przy pomocy gestów S Pen Air Actions można za pomocą rysika intuicyjnie rejestrować selfie i wideo czy kontrolować tworzenie treści multimedialnych, nawet gdy nie trzymamy tabletu w dłoniach. Ponadto rysik zapewnia nawet 10 godzin działania[1] po zaledwie 10 minutach bezprzewodowego ładowania.

Robienie notatek na Galaxy Tab S6 przy użyciu S Pen jest niezwykle proste. Za pomocą jednego kliknięcia można przekształcić odręczne zapiski w tekst cyfrowy i wyeksportować je do formatów takich jak np. Microsoft Word. Można także tworzyć krótkie notatki czy szkice podczas oglądania wideo – wystarczy dostosować przezroczystość okna Samsung Notes i cieszyć się niewymagającym wysiłku multitaskingiem.

Tablet oferuje również nową i udoskonaloną wersję Samsung DeX[2], która pozwala użytkownikom płynnie przejść do pracy niczym na komputerze PC, a tym samym z łatwością realizować kilka zadań jednocześnie. Specjalny klawisz funkcyjny DeX dostępny jest na dedykowanej Galaxy Tab S6 klawiaturze BookCover[3], co jeszcze bardziej ułatwia skorzystanie z tej funkcji. Samą klawiaturę również ulepszono dodając do niej uchwyt na S Pen, touchpad, nowe klawisze funkcyjne, a także umożliwiając ustawienie jej pod kątem.   

Zaawansowana technologia zapewniająca codzienną wygodę

Galaxy Tab S6 to pierwszy tablet marki Samsung wyposażony w usprawniony, podwójny aparat fotograficzny. Jeden z zastosowanych aparatów, ultraszerokokątny, oferuje wynoszące 123° pole widzenia, które odpowiada temu, co widzi ludzkie oko. Dodatkowo, wbudowany procesor neuronowy wspiera tworzenie profesjonalnych fotografii.

Galaxy Tab S6 to także pierwszy tablet Samsung, który wyposażono w optyczny czytnik linii papilarnych, dzięki czemu uzyskanie dostępu do urządzenia stało się wygodniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Z kolei Samsung Knox, kompleksowa platforma zabezpieczeń stworzona przez firmę i chroniąca zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, zapewnia skuteczną ochronę danych zapisanych w pamięci urządzenia.

Bezkompromisowa rozrywka

Połączenie wyświetlacza Super AMOLED o wielkości 10,5 cala i czterech głośników dostrojonych przez AKG i obsługujących Dolby Atmos® gwarantuje, że użytkownik Galaxy Tab S6 poczuje się tak, jakby znajdował się w samym centrum wydarzeń. Niezależnie od tego, czy cieszy się nową grą, czy ogląda cały sezon swojego ulubionego serialu, Galaxy Tab S6 zapewnia niezrównane wrażenia audiowizualne.

Galaxy Tab S6 to także dostęp do większej liczby ulubionych treści. Tablet umożliwia przeglądanie oferty Netflix[4] w dostępnej na urządzeniu aplikacji Szukacz i oglądanie ulubionych filmów w YouTube Premium[5](4 miesiące bez opłat).

Tablet jako część ekosystemu Galaxy, doskonale sprawdzi się także jako centrum sterowania sprzętami domowymi za pośrednictwem platformy SmartThings.

Galaxy Tab S6 dostępny będzie w kolorach Mountain Gray, Cloud Blue oraz Rose Blush.

Specyfikacja Samsung Galaxy Tab S6

 

Galaxy Tab S6

Ekran

10.5” WQXGA, Super AMOLED

Dostępne kolory

Mountain Gray, Cloud Blue, Rose Blush

Rozmiary, Waga

244.5 x 159.5 ×5.7mm, 420g

Aparat

8MP F2.0 (przód), 13MP AF F2.0 + 5MP F2.2 (tył)

Pamięć

6GB + 128GB, MicroSD (do 1TB)

Procesor

Snapdragon 855
(7 nm) (1x2.84 GHz, 3x2.41 GHz , 4x1.78 GHz)

Akumulator

Tablet

7 040 mAh[6]

S Pen

0.35mAh

Łączność bezprzewodowa

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, MIMO, Wi-Fi Direct,

Bluetooth® 5.0

GPS

GPS + GLONASS, Beidou, Galileo

Czujniki

Optyczny czytnik linii papilarnych, akcelerometr, żyroskop, czujnik geomagnetyczny, czujnik Hall,a, czujnik światła RGB

Mikrofon

x2

Wideo

Nagrywanie: UHD 4K (3840x2160) @ 30fps

Odtwarzanie: UHD 8K (7680 x 4320) @ 30fps

Audio

4 głośniki AKG, Dolby Atmos®

Akcesoria

Klawiatura Book Cover, Book Cover, POGO Charging Dock, S Pen

* Funkcje mogą się różnić w zależności od rynku i operatora sieci komórkowej..

 ** Wszystkie funkcjonalności, funkcje, specyfikacje i inne informacje o produkcie przedstawione w niniejszym dokumencie, w tym, ale nie wyłącznie, korzyści, projekt, ceny, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

[1] W pełni naładowana bateria rysika S Pen zapewnia 11 godzin działania w trybie gotowości. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, wzorców użytkowania i innych czynników.

[2] Aby zapoznać się z imponującą – i stale rozwijaną – listą obsługiwanych aplikacji i uzyskać więcej informacji o Samsung Dex, odwiedź oficjalną stronę Samsung DeX

[3] Przeznaczona do Galaxy Tab S6 przenośna klawiatura BookCover sprzedawana jest osobno

[4] Wymagana subskrypcja do serwisu streamingowego Netflix

[5] YouTube wyłącznie dla użytkowników, którzy nie korzystali dotychczas z opcji Premium, posiadają konto Samsung i otrzymali informację o tych ofertach bezpośrednio od Samsung. Oferty te są dostępne tylko w wybranych krajach, możesz, więc nie mieć do nich dostępu, gdy przebywasz zagranicą.

[6] Typowa wartość testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Typowa wartość to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenie pojemności akumulatora w próbach akumulatorów badanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa (minimalna) wynosi 6840mAh (pojemność znamionowa baterii). Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od środowiska sieci, wzorców użytkowania i innych czynników. Maksymalna pojemność baterii naturalnie zmniejsza się wraz z upływem czasu i zużyciem.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 22 607 40 06

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.

więcej z kategorii technologie