budownictwo/nieruchomości

Kąpiele słoneczne na leżaku - poznaj produkty do drewna z filtrem przeciwsłonecznym!

12.08.2019 | Drewnochron

Godziny spędzone w ogrodzie na słońcu, to jeden z popularniejszych sposobów spędzania upalnych dni. Nie zapominajmy, że oprócz ochrony skóry, warto również zadbać o drewniany leżak, który towarzyszy w kąpielach słonecznych. Powierzchnia drewna, tak jak skóra, potrzebuje specjalnego filtra ochronnego. Pomagamy wybrać właściwy produkt.

Źle zabezpieczone drewno leżaka narażonego na intensywne działanie promieni słonecznych bardzo szybko wyblaknie i straci swoją odporność. Niezależnie od tego, czy nasze siedzisko przykryte jest kocem czy poduszkami dekoracyjnymi, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć jego szkielet, czyli wszystkie drewniane elementy.

Kolorowa moda

Słoneczna żółć, rdzawa czerwień czy fiolet orchidei to tylko kilka przykładów najmodniejszych kolorów sezonu wiosna-lato 2019. Żywe barwy pobudzają i nastrajają pozytywną energią. Warto więc wykorzystać je nie tylko w naszej szafie, ale też na ulubionym leżaku ogrodowym.  W końcu, kto powiedział, że podczas kąpieli słonecznych nie możemy zachwycać różnorodnością najmodniejszych w tym roku barw? A pole manewru mamy szerokie, ponieważ oferta preparatów do ochrony i dekoracji drewna jest naprawdę bogata.

Jaki preparat wybrać, by leżak miał odpowiedni kolor?

Wielbiciele nasyconych, wyróżniających się kolorów mogą skorzystać z szerokiej gamy 15 barw Impregnatu Extra Powłokotwórczego, wśród których możemy znaleźć odcienie naturalnego drewna lub oryginalną zieleń czy grafit. I choć lato w Polsce coraz częściej przypomina wersję all inclusive, to warto przygotować leżak również na załamanie pogody i deszczowe dni. Aqua Stop System, charakteryzujący wspomniany produkt, świetnie chroni przed anomaliami pogodowymi w postaci silnego deszczu, a nawet gradu. Bardziej transparentne i naturalne odcienie zapewni natomiast Lakierobejca Extra, tworząca warstwę ochronną przed promieniowaniem UV, przypominającą filtr przeciwsłoneczny. Matowy efekt? Dlaczego nie. Zapewni go Lakierobejca2w1, która podkreśla naturalne usłojenie drewna.

Jaka ochrona do leżaka z efektem naturalnego drewna?

Jeśli chcemy zachować oryginalny kolor drewna wystawionego na silne działanie słońca, powinniśmy zastosować bezbarwny preparat, który tworzy elastyczną i trwałą powłokę. Lakier Alkilak to produkt wodoodporny, który dodatkowo pełni funkcję filtra chroniącego powierzchnię drewna przed promieniowaniem UV. Świetnie sprawdzi się w ogrodach z basenem, gdzie na drewnianym leżaku pozostawiamy mokry ręcznik lub opalamy się zaraz po wyjściu z wody. Dostępny jest w dwóch wariantach dekoracyjnych: wysoki połysk oraz półmat. Innym produktem, tym razem stworzonym na bazie wysokojakościowych olejów naturalnych, z dużą zawartością oleju tungowego, jest Olej do drewna. Nie straszne mu silne deszcze i brudne łapy naszego pupila - preparat świetnie zabezpiecza drewno przed zabrudzeniami i czynnikami atmosferycznymi. Głęboko wnika w drewno, jednocześnie pozwalając mu oddychać, nawet gdy z nieba leje się żar.

informacje o firmie
informacje o firmie