budownictwo/nieruchomości

Systemy biurowe Bene w nowym biurze L’Oreal w Browarach Warszawskich

10.07.2019 | BENE

Francuska grupa L'Oréal jest największym producentem kosmetyków na świecie. Założona w 1909 r. firma ma długą tradycję. Dziś generuje łączną sprzedaż w wysokości 22,53 mld euro, zatrudniając 77 500 pracowników w ponad 130 krajach na całym świecie. W 2017 roku w rankingu Forbes Global 2000 wyłaniającym najbardziej okazałe i wpływowe przedsiębiorstwa, L'Oréal zajął 207. miejsce. W roku obrotowym 2018 spółka osiągnęła wartość giełdową ponad 134 mld USD.

 W 2018 roku polski oddział firmy rozpoczął działalność w nowych wnętrzach, będących efektem współpracy pomiędzy światowym liderem branży kosmetycznej, pracownią Trzop Architekci i firmą Bene, dostarczającą meble i systemy biurowe. W warszawskim Browarze powstało nowoczesne biuro, ukazujące wyjątkową estetykę marki. Piękno – jako istota L’Oréal – zostało podkreślone w przestrzeni za pomocą tekstur, materiałów, mebli i form, w pełni odzwierciedlających wyrafinowany i finezyjny wizerunek firmy oraz jej DNA.

Projekt został stworzony w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju. Naszym celem było przede wszystkim zadbanie o społeczność firmy L'Oréal, skupienie się na potrzebach pracowników, ich nawykach i sposobie pracy zespołu. Spójność zastosowanych rozwiązań odzwierciedla główne założenie projektu – dążenie do integrowania ludzi, współdzielenia zasobów i pomysłów – wyjaśnia założenia projektu Bartosz Trzop, założyciel i dyrektor generalny Trzop Architekci.

Nowoczesność i elastyczność

Nowa siedziba L'Oréal w Polsce znajduje się na warszawskiej Woli w kompleksie Browarów Warszawskich, stworzonych z częściowo odrestaurowanych zabudowań dawnego Browaru Haberbush i Shiele. Budynki naznaczone są wyrazistą, industrialną architekturą przeplataną z nowoczesnymi technologiami i najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi. Wizja największej na świecie grupy kosmetycznej "Beauty all around" została przełożona na powierzchnię ponad 6 000 m² zlokalizowaną na czterech piętrach. Bene wdrożyło innowacyjną koncepcję biura w ścisłej współpracy z renomowaną agencją architektoniczną Trzop Architekci. Projekt obejmuje różnego rodzaju strefy i obszary dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników różnych działów firmy. W centrum uwagi pozostają wydajność, komfort i dobre samopoczucie zespołu. Nowa siedziba L’Oreal to także wyraz dynamicznego charakter grupy i jej międzynarodowych działań.

Powtarzającym się motywem przewodnim wnętrza jest łuk. Ten element wzornictwa powtarza się w wielu różnych wariantach, naśladując arkady i podkreślając elegancję i nowoczesność marki L'Oréal. Przypomina on francuskie korzenie międzynarodowej grupy, a jednocześnie łączy elementy architektoniczne budynku - industrialny Browar Warszawski i współczesny wystrój jego wnętrza. Tutaj tradycja spotyka nowoczesność. Otwarte sufity z widocznymi instalacjami świetlnymi oraz szklane ściany z eleganckimi systemami separacji podkreślają przemysłowy charakter tego miejsca.

Oryginalnie zaprojektowane wnętrza firmy L’Oreal wychodzą poza ramy standardowej aranżacji biurowej i zmieniają definicję przestrzeni typu open space w biuro elastyczne, oferujące użytkownikom możliwość wyboru miejsca pracy i naturalnie integrujące wokół codziennych projektów. Wybór wyposażenia, które z jednej strony zwiększy komfort pracy indywidulanej, a z drugiej zachęci do inicjowania zadań zespołowych stanowiło niemałe wyzwanie. Dzięki szerokiemu portfolio produktów własnych i współpracy z renomowanymi producentami wyposażenia, Bene wpisało się w śmiałą wizję architekta i zaspokoiło różnorodne potrzeby klienta. Firma Bene wyposażyła prawie 500 nowoczesnych stanowisk pracy, a każdy z działów otrzymał swoją dedykowaną przestrzeń roboczą, Nowe wnętrze dba nie tylko o efektywność, ale też komfort i zdrowie pracowników. Około 20% z 470 miejsc pracy wyposażone jest w elektrycznie sterowane biurka Lift Desk, które pozwalają na zmianę pozycji podczas i odciążenie kręgosłupa zmęczonego ciągłym siedzeniem. Pomiędzy miejscami pracy indywidualnej rozmieszczone zostały strefy pozwalające na relaks czy nieformalne spotkanie wyposażone nowoczesne meble tapicerowane Bene - fotele Wing Chair, sofy Wing czy Toguna z serii PARCS. Pracownicy mogą wybierać także spośród ponad 40 sal konferencyjnych o różnych rozmiarach i ustawieniach wyposażonych w meble Bene's FILO, Slope i TIMBA. Inteligentne rozwiązania akustyczne z panelami sufitowymi i ściennymi oraz zielonymi roślinami tworzą poczucie spokoju i intymności w otwartych strefach.

Miejsce spotkań i efektywnej pracy zespołowe nie zawsze musi być formę oficjalnej sali konferencyjnej. W biurze równie ważne są nieformalne kontakty pomiędzy pracownikami, relaks przy wspólnej kawie i nawiązywanie bliższych relacji. Sercem nieformalnych spotkań pracowników nowego biura L’Oreal jest kawiarnia. Duży, wyspowy stół ustawiony centralnie pozwala na bieżąco śledzić rozgrywające się wydarzenia. A jednocześnie odpoczywając chwilę od pracy, spędzić czas w miłej atmosferze.

L'Oréal ma na celu rozwój i eksplorowanie, dokładnie te czynniki znalazły swój wyraz w nowoczesnych przestrzeniach biura sprzyjającego współpracy, wspierającego innowacje i czyniącego pracę bardziej elastyczną. Wnętrza urządzone z duchem czasu, ale w oparciu o tradycję to wyraz ponadczasowego uroku i znak uniwersalnej elegancji – podsumowuje założenia projektu Guillaume Touzé, kierownik projektu L´Oréal.

Aranżacja biura L'Oreal została przedstawiona na prestiżowym, międzynarodowym portalu Office Snaphots - zapraszamy do przeczytania relacji w języku angielskim pod tym linkiem.

kontakt dla mediów
Public Relations, BENE
Dominika Socha

d.socha@addmorecom.pl

informacje o firmie

O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości